GENEL BAŞKAN: `2021 YILI SAĞLIK VE HUZUR GETİRSİN.`

Barcali

Active member
GENEL BAŞKAN: `2021 YILI SAĞLIK VE HUZUR GETİRSİN.`
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 2020 yılının sona ermesi dolayısıyla eğitim çalışanlarının ve tüm milletimizin yeni yılını kutladı. Geylan, “Hem ülkemiz ve hem de tüm insanlık alemi için çok sıra dışı gelişmelerin yaşandığı, covid-19 belası yüzünden neredeyse tüm sosyal yaşamımızın kısıtlandığı bir yılı geride bırakıyoruz. En büyük dileğimiz, 2021 yılının tüm insanlığa sağlık ve huzur getirmesindir.” dedi. Genel Başkan mesajında şunlara yer verdi: 2020 yılı üzerinden bir asır dahi geçmiş olsa üzerinde konuşulacak, hafızalardan silinmeyecek bir süreç olarak tarih sayfalarında yerini almış durumdadır. Covid-19 virüsü nedeniyle hem ülkemiz ve hem de tüm insanlık alemi için çok sıra dışı gelişmelerin yaşandığı, neredeyse tüm sosyal yaşamımızın kısıtlandığı bir yılı geride bırakıyoruz. Bu dönem, sağlığımızın tehdit edilmesinin yanı sıra, başta ekonomi olmak üzere siyasi ve sosyal her alanda maliyeti ağır olan bir süreç oldu. Okullarımızı kapatmak zorunda kaldığımız, öğrencilerimizi okullarından, öğretmenlerimizi çok sevdikleri öğrencilerinden ayırmak zorunda kaldığımız bu dönemin en ağır tahribatlarının başında, hiç şüphesiz, eğitim sürecimizin kesintiye uğraması gelmektedir. 2020 yılı ülkemiz için sadece Covid-19 virüsü açısından değil, aynı zamanda bir çok insanımızın hayatını kaybettiği deprem, sel, terör, yangın felaketlerini de yaşadığımız yorucu bir yıl oldu. Öte yandan 2020 yılı eğitim çalışanları için de hem salgın ve doğal afetler nedeniyle ve hem de yıllardır birikmiş olan problemlerin sonucu iç açıcı bir sene olmadı. Çalışanlar, ekonomik sıkıntılarının yanı sıra, kamusal alanda hala sürdürülen bir takım ayrımcı ve ötekileştirici tutum ve tasarrufların olumsuz etkilerini maalesef bu süreçte de hissettiler. Yeni yılın hem ülkemize hem insanlık alemine hayırlar getirmesi en büyük temennimizdir. Dileriz ki, salgın belasından kurtulduğumuz, tek bir insanımızın dahi sağlığına ve canına kasteden musibetlerle boğuşmak zorunda kalmadığımız ve güzel ülkemizde sükunet ve güvenin hakim olduğu bir yılı yaşarız. Diğer yandan çalışanların huzurlu olduğu, ekonomik, sosyal ve mesleki sorunlarının çözüldüğü, hem kamusal hem de sosyal hayatımızda birlik ve beraberliğin hakim olduğu bir ortamın tesis edildiği yeni bir yıla kavuşmak en büyük duamızdır. Yeni yılımız kutlu olsun.