Harry Kewell: Galatasaray’a yalnızca isminle gelemezsin

tesbih

New member
Harry Kewell: Galatasaray’a yalnızca isminle gelemezsin Galatasaray’ın unutulmaz futbolcularından Harry Kewell, sarı-kırmızılı gruptaki günlerini GSTV’ye anlattı.

Kewell’in açıklamaları şöyleki:

GALATASARAY’DA UNUTAMADIĞI ANLAR

Bu soru bana her sorulduğunda her söylemiş olduğim şey, bu alana her adımımı attığımda her an benim için hayli kıymetliydi. Eski Ali Sami Yen’de bile o alana çıkıp oynamak, o tarihi alanda oynamak benim için epeyce kıymetliydi.

2009’DAKİ GALATASARAY – HAMBURG MAÇI

Defansta oynamayı ben istedim. Zira o sırada bir oyuncumuz cezalıydı ve öbür oyuncumuz sakattı. Genelde Hakan Balta benim gerimde oynarken o maçta yan yana partner olarak bakılırsav yaptık. Birinci 70 dakika mükemmeldik. Hatta eksiksiz oynadık. Fakat sanırım kayıtsız kaldık. hafifçee aldık, rahat davrandık ve geri çekildik. Hamburg üst üste durum bularak öne geçti. Hakan ve ben çok dayanamadık. Bu maçı asla unutamam.

ÇOCUKKEN ETKİLENDİĞİ FUTBOLCULAR

Van Basten hayranıydım. En büyük fanıyım. Frank Rijkaard keza. Kimileriyle birlikte büyüdüm. Bilhassa fenomen Ronaldo benim için mükemmeldir. Zidane, Maldini üzere olağan dışı oyuncular var.

“HAKAN BALTA, SABRİ, ARDA, ÜMİT KARAN, AYHAN, HASAN ŞAŞ”

Hakan Balta için dilerdim ki denizaşırı bir yere gidebilsin. Zira onda bu yetenek vardı. Bence farklıydı. Sonuçta Türkiye’de hayli yetenekli futbolcular var. Ben yeni geldiğim vakit içinderda bile grupta epeyce yetenekli oyuncular vardı. Arda fazlaca düzgün oyuncu. Sabri’nin âlâ bir gücü, temposu vardı. Natürel ki mevki adamı Balta. Hasan Şaş, Ümit Karan. Benim onlara hürmet duyduğum ve onlardan fazlaca şey öğrendiğim oldu. Tüm oyuncuların kendine has yetenekleri var.

“KOÇLUK YAPMAKTAN ZEVK ALIYORUM”

Koçluk yapmaktan zevk alıyorum. İdman yapmaktan zevk alıyorum. Birine bir şey öğretebilmek, onlara burada çizginin bu ötesinde liderlik edebilmek, onların da alanda beni dinlemesi ve yeniden etmeleri, anlamaları. Bu epeyce kuvvetli bir şey.

“GALATASARAY’A YALNIZCA İSMİNLE GELEMEZSİN”

Çok isterim, hiç kuşku yok. Lakin o hakkı evvel elde etmem lazım. Galatasaray üzere büyük bir kulübe yalnızca isminle gelemezsin.