HDP önündeki aileler, gece nöbetine başladı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
HDP önündeki aileler, gece nöbetine başladı Aileler ismine açıklamayı, Ayşegül Biçer yaptı. Oğlu terör örgütünün elinden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan fakat ailelere takviye olmaya devam eden Ayşegül Biçer, bugün yeni bir hareket başlattıklarını belirterek, şunları söylemiş oldu:

* Artık gece nöbetlerimiz başladı. 3 Eylül 2021’de 3’üncü yılımız başlayacak. 720 gündür bu anneler, babalar burada evlat nöbeti tutmaktadır. Buradan tüm anne ve babalara da davet yapmak istiyoruz. Gelin bizlere katılın. Evlatlarınızı, hakkınızı isteyin. Zira biz hakkımızı istedik. 31 evladımıza kavuştuk.

* 233 aile devam eden bu aksiyon, Allah’ın müsaadesiyle gitgide büyüyecek. Zira 1 bireyle, bir çığlıkla başlayıp çığ üzere büyüdü. 3 Eylül 2021’de sabah saat 10.00’da burada herkesi PKK’ya kâfi artık, ‘edi bese’ demeye davet ediyoruz. Zira bu anne babalar yalnızca kendi evlatları için nöbet tutmuyorlar.

* Birlik ve birlikteliğimiz için de burada uğraş veriyoruz. Allah isteği için, sanatkarlar, akademisyenler, insan hakları savunucuları, bu çocuk hakları savunucuları bu anne ve babaları görsün. Siyasi partilere de davet yapıyorum. Gelin bu anne ve babaları dinleyin.

* Mecliste kelamda Kürtlerin savunucusu olduğunu söyleyen HDP, 720 gündür burada feryat figan eden anne babaları görmezlikten geldi. Kâfi artık diyoruz.

* Ben evladımı kazanmış olan bir anne olarak diyorum ki, ben buradayım, sonuna kadar anne ve babalara dayanak vereceğim.

* PKK bitinceye, HDP yıkılıncaya kadar ben Ayşegül Biçer olarak buradayım. Biz hepimiz kardeşiz. Kimse bizi bölemeyecek. DHA