Hertha’ya geçmek bir seçenektir!

ahmetbeyler

Active member
Max Kruse, iki yıl önce 1. FC Union Berlin’i Konferans Ligi’ne attı. Şimdi tekrar saldırmak istiyor – hatta belki ikinci bölümde.

Max Kruse, yeni sezon için tercihen Bundesliga’da bir kulüple yeniden sözleşme imzalamak istiyor.Soeren Stache/dpa merkezi görüntü

Pazartesi, Max Kruse’nin 1. FC Union Berlin’i Konferans Ligi’ne götürmesinin ikinci yıldönümünü kutladı. O sırada RB Leipzig’e karşı 2-1’lik galibiyet golünü attı, altı ay sonra VfL Wolfsburg için Köpenicker’den ayrıldı.

Ancak Aşağı Saksonya ile olan sözleşmesi altı ay önce feshedildi, o zamandan beri Kruse futbolu sadece seyirci rolüyle ve eşi Dilara ile tüm sonuçların haftalık habercisi olarak gördü. Şimdi bunun kalıcı bir durum haline gelmemesi gerektiğini, aktif kariyerine yakın gelecekte – ve mümkün olan en üst düzeyde – devam etmek istediğini vurguladı.

“Mümkünse Bundesliga’da tekrar atak yapmak istiyorum. Bundesliga’daki takımlara yardımcı olacak kaliteye sahip olduğumu düşünüyorum” dedi. Ancak saldıran oyuncu, çok fazla teklif gelmeyebileceğinin farkındadır. Bu yüzden hiçbir senaryoyu dışlamıyor.

Olası Hertha değişikliği üzerine Kruse: “İşsiz kalmadan önce…”

“Union için oynadığım için Hertha’ya asla gitmeyeceğimi söyleyemem. Hertha yazın tek seçeneğim olsaydı…” diye açıkladı hücum oyuncusu. “İşsiz kalmadan önce, elbette ben de aynısını yapardım.” Tabii ki, yeni basılan ikinci lig takımına bir değişiklik, Irons taraftarları tarafından pek hoş karşılanmaz. Bununla birlikte, Hertha’nın Max Kruse gibi bir oyuncuyu finansal olarak karşılayıp karşılayamayacağı da şüphelidir.

Kruse en son öncelikle YouTube kanalında görüldü. Ancak gelecekte bunu tekrar değiştirmek istiyor: “YouTube ve sosyal medyadaki tüm eğlenceme ve buna benzer şeylere rağmen, hala aktif bir futbolcuyum. Ve bu benim 1 numaralı önceliğim çünkü günlük ekmeğim,” diye açıkladı Kruse. “Bu yüzden sosyal medya faaliyetlerini biraz yavaşlatmaya karar verdim.”

Max Kruse, Bundesliga’da şu ana kadar 307 maça çıktı, 97 gol attı ve 79 asist yaptı. İkinci ligde 63 maçta 20 gol ve 10 asisti var.