Hikmet Karaman’dan farklı ulusal kadro önerisi!

tesbih

New member
Hikmet Karaman’dan farklı ulusal kadro önerisi! Üstün Lig’in 4. haftasında alanında Kasımpaşa’yı 2-0 yenen Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman, “Genele baktığımızda 3 puan epeyce kıymetliydi. Çalışmaya devam, taraftara ve idareye teşekkür ediyoruz.” dedi.

Teknik Yönetici Hikmet Karaman, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Kasımpaşa’nın, Galatasaray maçında geriden gelip birliktee kalarak 90 dakika ortasında, farklı oyun varyasyonu ortaya koyan bir grup olduğunu anlattı.

Birinci 45 dakikasında oyuna hakim olduklarını vurgulayan Karaman, son aksiyonları istedikleri hale getiremediklerini ve maçta Mensah’ın hoş bir gol attığını belirtti.

Her oyuncunun her yerde oynaması gerektiğini vurgulayan Karaman, “Oyuncular durum değişkenliğini oynayabilmeli. İkinci yarıda sıradan pas yanlışlarıyla istediğimizi yapamadık. Genele baktığımızda 3 puan fazlaca kıymetliydi. Çalışmaya devam, taraftara ve idareye teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ulusal kadro teknik yöneticiliğine kimin getirilmesi gerektiği sorusu üzerine Karaman, şunları kaydetti:

“Bir teknik adam değil, 5-6 kişinin bunlar ortasında yabancı lisan bilen Avrupa’yı fazlaca düzgün bilen, oyuncu bağlantısında, taktik konusunda uzman bir adam bu işe sahip olmayabilir. 4-5 üst seviye teknik adamın bir ortaya gelip, 4 maçta bu kadrosu dünya kupasına getirmesi gerekiyor. O denli ahbap çavuş münasebetleri ile, o gitsin, bu kalsın, şu gelsin… Bakın bir adam, iki adam demiyorum 4-5 akil adam gelsin. Bunlar hangi vasıflara sahip olabilir? Gurbetçilerin performansını yeterli bilen, yabancı lisanı olan, ülkedeki futbolu bilen, taktik konusunda uzman insanların bir ortaya gelip ulusal grubu dünya kupasına götürebilir. Benim niyetim bu.”