İbrahim Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
İbrahim Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda, “İdo ve Melek Zübeyde haricinde hiç bir çocuğumun düğününden haberim olmadı.” demişti. Tatlıses’in kelamları, Şanlıurfa’da yaşayan birinci eşi Adalet Sara’yı kızdırdı.

Adalet Sara, İbrahim Tatlıses’in savlarına toplumsal medya hesabından karşılık verdi. Adalet Sara şunları yazdı:

“BABALIK YAPMADI”

“Yapılan röportajda İbrahim Bey’in yalnızca Melek Zübeyde ve İbrahim’in (İdo) evliliğinden haberi olduğunu, başka çocuklarının evliliğinden haberi olmadığını söylemesinin gerçekle hiç bir alakası yoktur. İbrahim Bey’in dediğinin bilakis her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı. Ancak babalık görevini ne yazık ki, evliliklerinde yapmadı ve yapamadı.

“ÇELENK YOLLADI”

Oğlum Ahmet Salim’in birinci evliliğinde kendisini şahsen ben aradım. İstanbul’da konutu düzdük ve Şanlıurfa’da yapılacak düğün hazırlığını tarihini bildirdik. Mazeretler bularak düğüne gelmedi. Düğün günü aramadı ve daha önce de daha sonradan da hiç bir yardımda bulunmadı. ondan sonrasında Müslüm Mert’imin annesi (Allah rahmet merhamet cennet yer eylesin.) lösemi illetinden vefat ettikten bir mühlet daha sonra Ahmet Rüzgar’ın annesi Tülay ile evliliğinde İbrahim Bey’i aradım.

hiç bir maddiyat beklemediğimizi, daha evvel yapmış olduğu yanılgıyı yinelamaması için düğüne katılmasını rica ettim ve düğün vaktinde ne yazık ki ‘Antalya’da konserim var’ diyerek bir yabancı üzere düğüne çelenk gönderdi. Telefonla arayıp tebrik bile etmedi.

“KIZINA GEL BARİ DEDİM”

Dünür olarak gelinleri istemeye bile gelmedi. Oğlum Ahmet Salim’e her iki evliliğinde de hiç bir maddi yardımda bulunmadı. Büyük kızım Gülşen Sara’yı ablamın oğlu yeğenime görücü yöntemiyle isteme talebinde bulununca İbrahim Bey’i aradım. Lütfen hiç şayet olmazsa kız evlat olması ötürüsıyla bu kere babalığını yapmasını söylemiş oldum ve bir daha birebir bahaneler…

“DÜĞÜNE FALAN GELMEM”

Bizler şanlı dinimizin asıllarına, örflerimize ve geleneklerimize bağlı olduğunuzdan ablamlar rica ettiler, İbrahim Beyefendi Ankara Çakır Gazinosu’nda sahne alıyordu. Ankara’ya kaldığı otele gittik, damadın ağabeyi Mahmut, Allah’ın buyruğu ve peygamberin kavli ile İbrahim Bey’den Gülşen Sara kızımızı istedi. ‘Tamam daha uygun, hiç şayet olmazsa akrabadır’ diyerek olumlu karşılık verdi. Şanlıurfa’ya döndük ve ne yazık ki bir daha hiç bir yardımda bulunmadı. bir daha de telefon açıp düğün için kendisinin müsait olacağı bir tarih istedik. ‘İstediğiniz vakit yapın ben kız babasıyım, düğüne falan gelemem’ dedi ve ne düğüne geldi ne de aradı. Ne acayip Melek Zübeyde’nin düğününe katıldı ve düğünde su dağıttığını söyleyen bir daha kendisi…

“EVLERİNE GİTMEDİ”

Küçük kızım Gülden Ferah için de görücü yöntemiyle istenmek talebinde bulunulduğunda bir daha tıpkı şeyleri yaşadık. Her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı ve üçünde de baba olarak oluru alındı. Ne gelin kızımızın ne de kızımızın istenmesinde bulunmadı. Torunlarım Müslüm Mert, Burak Faruk, Ahmet Sait, Ahmet Rüzgar, Ahmet Aslan, Berfin, Hatice Vera ve Tülin… Doğumlarında ve sünnetlerinde de birebir şeyleri yaşadık…

İbrahim Beyefendi, 1994 yılından şimdiye kadar oğlum Ahmet Salim’in meskenine 3 sefer gitmiştir. Şimdiye kadar ise Gülşen Sara ve Gülden Ferah kızlarımın konutuna bir defa dahi gelmemiş, görmemiştir.

“HERbiçimde RAHATSIZLIĞINDAN ÖTÜRÜ HATIRLAMIYOR”

İbrahim Bey’in haberi vardı, herbiçimde malum rahatsızlığından dolayı hatırlamıyorsa mazurdur ancak şayet değilse ki yapılan adaletsizliği aslına bakarsan kör kadı, sağır sultan bile duyuyor, görüyor.

Kelamın kısası şudur ki, haberi vardı.

“ÖZÜR DİLERİM”

Şayet haber dediği sevgili birlikteliği ise kızlarım ve torunlarım bundan uzaktır ve bu açıklamayı yaptığım için evlatlarım sizlerden özür dilerim. Şayet söylememiş olsaydım, sizler yapmadığınızla suçlanmanın ıstırabını, her haksızlığı yaşayıp sinenize çektiğiniz üzere bunu da çeker, bana müsaade vermezdiniz.

Adalet Sara…”