Igor Angelovski: Fenerbahçe’den teklif aldım ancak Ali Koç, Vitor Pereira’yı tercih etti

tesbih

New member
Igor Angelovski: Fenerbahçe’den teklif aldım ancak Ali Koç, Vitor Pereira’yı tercih etti Son olarak Kuzey Makedonya Ulusal Kadrosunu çalıştıran Igor Angelovski, TRT SPOR’a özel açıklamalarda bulundu. 45 yaşındaki teknik yönetici, dönem öncesinde Fenerbahçe’den teklif aldığını doğruladı.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisini pahalandıran Angelovski, “Gördüğüm kadarıyla farklı bir maç oldu. Her iki ekip da oyuna 4-3-3 sistemiyle başladı. Türkiye’deki beşerler Pereira’nın bu maçta bu taktikle başlayacağını beklemiyordu. Değişik bir maç oldu. Bilhassa de Galatasaray 2. yarıda 5-6 tane yüzde yüzlük talih yakaladı. Galatasaray’ın yakaladığı bahtlara göre elde ettiği skor, oyunun ne kadar enteresan olduğunu da gösterdi” dedi.

“FENERBAHÇE’NİN TEKNİK YÖNETİCİ ADAYLARINDAN BİRİ OLDUĞUM İÇİN KEYİFLİ OLDUM”

Angelovski, Fenerbahçe’den teklif aldığını tabir ederek, “Fenerbahçe’den teklif aldığım periyotta liderin sonucu Vıtor Pereira’dan yana oldu ve bu biçimdece bu transfer öyküsü benim için bu türlü sonuçlandı. Fenerbahçe’nin teknik yönetici adaylarından biri olduğum için memnun oldum. Fenerbahçe üzere bilinen bir kulübün hoca adayı olmak değerli zira bu durum kaliteni kanıtladığın manasına geliyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DEN DİĞER TEKLİFLER DE ALDIM”

Türkiye’den öbür teklifler de aldığını kaydeden 45 yaşındaki teknik yönetici, “Ancak o periyotta, Makedonya Futbol Federasyonu’yla kontratım vardı. Makedonya’yı Avrupa Şampiyonası’nın bir modülü yapacak projem için çalışıyordum. Bu muvaffakiyete ulaştığı için vatandaşlarımız ismine epey memnunum. Avrupa Şampiyonası’ndan daha sonra ulusal ekipten ayrıldım ve tahminen de artık gelecek teklifleri kabul edebilirim. Taraftarlarını memnun edecek hoş sonuçlar almak için âlâ bir vizyonu ve stratejisi olan bir kadrosu çalıştırmak isterim” tabirlerini kullandı.

Igor Angelovski, Dünya Kupası play-offlarıyla ilgili soru üzerine ise şunları kaydetti:

“Play-off’ta her grubun bahtı var; zira tek maç üzerinden oynanıyor. Türkiye ve Kuzey Makedonya seri başı değiller ve birinci maçı deplasmanda oynayacaklar. Bu iki ekip için de biraz sıkıntı. Bilhassa de İtalya ve Portekiz üzere favorilere karşı çaba etmek güç olacak.”

“ELİF ELMAS İLE ÇALIŞTIĞIM İÇİN MUTLUYUM”

Fenerbahçe’den Serie A’ya transfer olan Makedon oyuncu Elif Elmas’tan övgüyle kelam eden Angelovski, “Elif Elmas ile çalıştığım için memnunum. Kendisiyle mesleğinin başlarında tanıştım ve Rabotnicki’de teknik yöneticilik yaptığım devirde 16 yaşında A kadro ile birlikte onu alana sürmüştüm. Akabinde ulusal gruba geldiğimde, Elif’i İspanya karşısında oynattım. çabucak hemen limitlerine ulaştığını düşünmüyorum, zira her vakit daha uygunu olmak istiyor. Bu dönem Napoli’deki performansıyla bunu herkese gösterdi. Spaletti ona inanıyor ve Elif tüm dünyaya en güzel genç futbolculardan biri olduğunu gösteriyor. Bana göre de Napoli’den daha sonra Avrupa’da fazlaca kıymetli bir kulübe geçecek” dedi.