“İnegöl İçin En Düzgününü Yapmakla Mükellefiz”

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
“İnegöl İçin En Düzgününü Yapmakla Mükellefiz”
İnegöl Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirilen yıllık kıymetlendirme ve istişare toplantısı Cumartesi günü yapıldı. Sabah başlayıp akşam saatlerine kadar 20 Daire Müdürünün 1 yıllık çalışmaları meclis üyelerine hazırladıkları sunumlarla anlattığı görüşmede, Belediye Lideri Alper Taban “Biz nazaranvdeyiz ve en yeterli işi yapmakla mükellefiz” dedi.

İnegöl Belediyesi’nin her yıl sistemli olarak gerçekleştirdiği yıllık kıymetlendirme toplantısı, bu yıl Marrion Hotel’de düzenlenen programla gerçekleştirildi. Belediyenin tüm faaliyetlerinin daire müdürleri tarafınca hazırlanan sunumlarla meclis üyelerine anlatıldığı ve 1 yılın muhasebesinin yapıldığı yıllık kıymetlendirme toplantısı, Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sabah 09.00’da başlayıp akşam 18.00’a kadar süren görüşmede, 20 daire müdürü sunumlarını gerçekleştirdi.

49 PROJE DEVAM EDİYOR

Kıymetlendirme toplantısı, Belediye Lideri Alper Taban’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yapılan tertibi bir aile buluşması olarak nitelendiren Lider Taban, “Bu buluşmayı bir aile toplantısı olarak görüyorum. Bütün takımlarıyla meclisimiz burada, çalışma arkadaşlarım burada bir aile toplantısı gerçekleştiriyoruz. Bu samimi has dairede konuşamayacağımız hiç bir şey yok. Burada format olarak çalışma arkadaşlarım sunumlar yapıyorlar. Nihayetinde de en sonunda değerlendirmesini gerçekleştireceğiz. Kentimizde yaptığımız çalışmalardan bilgiler vermek istiyorum. 49 Proje devam ediyor. 11 projemize de çabucak hemen başlanmadı. Tabi bunlarla ilgili önümüzde kalan 2 yıl ortasında Allah nasip ederse bunları tamamlayacağız. bir daha burada arkadaşlarımız sunumların içerisinde 2021 yılına ilişkin yaptıklarını daha sonrasında da 2022 yılında değer arz edenlerden de bahsedecekler” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE EKSİKLER GİDERİLİYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi marifetiyle İnegöl’de devam eden çalışmalardan da kelam ederek bilgi veren Lider Taban, “Büyükşehir belediyemizin eliyle yapılan çalışmalar var. Başta içme suyu çizgilerinin düzenlenmesi üzere, kanalizasyon çalışmaları üzere birlikteinde ana arterlerinin asfaltlanması üzere bir fazlaca çalışma devam ediyor. Bu vesileyle değerli liderime epeyce teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediyemiz ile birlikte çalışarak kentimizdeki eksikleri tamamlıyoruz” diye konuştu.

EN DÜZGÜNÜNÜ YAPMAKLA MÜKELLEFİZ

Lider Alper Taban, yeni jenerasyon belediyecilik anlayışıyla teknolojik gelişimi önemseyen ve sonuç odaklı çalışmayı temel alan, insanı ve çevreyi temel alan bir İnegöl hayaliyle yola çıktıklarını da hatırlatarak; “Vizyonumuz olarak tarihî geçmişi ve potansiyel gücü ile hayat kalitesi yüksek, memnun insanların yaşadığı örnek bir kent olarak tabir etmiştik. Temel kıymetlerimiz neydi hatırlatmak isterim; yeni jenerasyon belediyecilik anlayışı, tahlil odaklı yaklaşım, ortak aklın kullanması, dijitalleşme ve akıllı kent, öz pahaların koruyuculuğu, ulaşılabilirlik, etraf hassaslığı, şeffaflık ve güvenirlilik, liyakat ve ehliyet odaklı idare anlayışı ve öz kaynakların verimli kullanılmasıydı. Değerli arkadaşlar burada yazdığımız her bir cümle, satır, söz bizim için fazlaca hayli değerli. Nihayetinde ortada bir muvaffakiyet ve bir hoşluk var ise bunun mimarı, muvaffakiyet sahibi sizlersiniz. Ben her birinize yürekten teşekkür ediyorum. Arkadaşlar biz kendimizi met etmeyelim. Biz bakılırsavdeyiz ve en düzgün işi yapmakla mükellefiz. Dolasıyla biz bunu yapacağız. Şayet uygun bir iş yapıyorsak bu beşerler tarafınca da güzel bir biçimde karşılanacaktır. Biz işimizi en yeterli biçimde yapmaya çalışacağız. Ben bu yılki kıymetlendirme toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılan herkese yürekten teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

DAİRE MÜDÜRLERİ 2021 YILINI ANLATTI

Açılış konuşmasının akabinde Belediye Lideri Alper Taban ile Lider Yardımcıları ve tüm meclis üyelerinin bulunduğu salonda, daire müdürleri sırayla 2021 yılı çalışmalarına ait sunumlarını gerçekleştirdi. Meclis üyelerinin sorularının da yanıtlandığı kıymetlendirme toplantısı sonunda, sunumlara ait oylama yapılarak dereceye girenlere ikram takdimi yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı