İnternetin yeni gözdesi; Google’a rakip ChatGPT ile tanışın

Barcali

Active member
İnternetin yeni gözdesi; Google’a rakip ChatGPT ile tanışın OpenAI tarafınca geliştirilen gelişmiş yapay zeka sistemi DALL-E’ye ek olarak ChatGPT de geldi. Sorulan sorulara Türkçe de dahil olmak üzere farklı lisanlarda yerinde karşılıklar verebilen ChatGPT, doğal lisan sürece halleriyle geliştirildi. Bu sayede istenilen lisanda doğal bir sohbet etmeye imkan sağlıyor.

YENİ YAPAY ZEKA TAKVİYELİ SOHBET ROBOTU

Geliştirilen bu sistem sorulan sorulara farklı ve ayrıntılı karşılıklar vermesiyle dikkat çekti. İnsanmış üzere davranan bu sohbet robotu, verdiği yanıtlarda derin öğrenme temelli lisan modeli GPT-3.5 yardımıyla bu kadar nokta atışı karşılıklar verebiliyor.

Önümüzdeki yıl API olarak yazılım geliştiricilere satılması beklenen ChatGPT, dinamek yapısı yardımıyla takip sorularını yanıtlayabilen, yanılgıları kabul edebilen ve yanlış önermelere itaraz ederken bununla birlikte uygunsuz bir talep geldiğinde reddedebilen bir yapıyla öne çıkıyor.

Nasıl kullanılır?

Birinci adım: https://chat.openai.com/ adresine gidin,

İkinci adım: OpenAI hesabınız var ise giriş yapın, yoksa yeni bir hesap açın,

Üçüncü adım: Açıklama ve ihtar pencelerini okuduktan daha sonra chatbot’u kullanmaya başlayın,

Eğer birinci soruyu Türkçe yazarsanız o da size Türkçe karşılık verecek.