İş insanın villasına silahlı hücum

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
İş insanın villasına silahlı hücum Eminiş’in ortaklarından iş insanı Mustafa Feridun Uzunyol’un İstanbul’daki villası kurşunlandı. Tetikçi Yusuf S. ile azmettirici olduğu ileri sürülen golf hocası Gökhan A. gözaltına alındı.

Olay, 5 Nisan günü saat 00.30 sıralarında Sarıyer Emirgan’da meydana geldi. Eminiş İdare Konseyi Başkanvekili Mustafa Feridun Uzunyol’un villasına gelen silahlı bir saldırgan, belinden tabancasını çıkartarak kurşun yağdırdı.

Mustafa Feridun Uzunyol

olayda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırgan süratle uzaklaşarak kayıplara karıştı. Olayın akabinde iş adamı Uzunyol’un şikayeti üzerine Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları çalışma başlattı.

Polis grupları, olayı gerçekleştiren şahsın korsan bir taksi ile sokağa geldiğini tespit etti. Taksici Murat D. ile görüşen polis, sürücünün olay yerine bıraktığı şahsın Yusuf S. olduğu belirledi.

Yusuf S.

Gözaltına alınan Yusuf S. emniyetteki tabirinde olayı kendinin gerçekleştirdiğini itirfa ederek, şunları söylemiş oldu: Akrabam Gökhan A. ile iş adamının içinde alacak verecek problemi vardı. Olay günü Gökhan A. bana kağıda adresi yazıp verdi. Alkollüydüm olayı gerçekleştirdim. daha sonra hadisede kullandığım silahı ona teslim ettim.

Gökhan A.

Bunun üzerine azmettirici olduğu argüman edilen golf hocası Gökhan A. da Göktürk’teki adresinde yakalandı. Şahsın adresinde yapılan aramalarda ise ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan Gökhan A. da kuşkulu Yusuf S.’ye villanın adresini kendisinin verdiğini, olayda kullanılan silahı ise baraja attığını söylemiş oldu.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece isimli denetim kararları uygulanarak mesken mahpusu kaidesiyle özgür bırakıldı.