İstek Çalımbay, Muhteşem Lig ve Avrupa maksatlarını deklare etti

tesbih

New member
İstek Çalımbay, Muhteşem Lig ve Avrupa maksatlarını deklare etti Demir Küme Sivasspor ile bir daha 1 yıllık mukavele imzalayarak gelecek dönemin takımını şekillendirmek üzere takımıyla çalışmalara başlayan teknik yönetici İstek Çalımbay,açıklamalarda bulundu.

“BU SENE MAKSADIMIZ ÜSTÜN LİG VE AVRUPA KUPALARI”

Gelecek dönem maksatları ile ilgili açıklama yapan İstek Çalımbay, “Tabii bu dönem geçti ve artık önümüze bakmamız lazım. Geçen dönem ve evvelki dönemlerden ders almamız gerekiyor ve buna bakılırsa transferlerimizi yapıp, takımımızı da buna nazaran geniş tutmamız gerekiyor. Buna bağlı olarak alacağımız oyuncularında faydalı oyuncular olması ve oyuncunun yedek oturmaması gerekiyor. Bu sene en büyük maksadımız ne olursa olsun hem lig tıpkı vakitte Avrupa kupaları” sözlerini kullandı.

“HAZIRLIK DEVRİNİ YETERLİ GEÇİRMELİYİZ”

Bu sene katılacakları Avrupa Konferans Ligi formatının daha farklı olduğunu belirten Çalımbay, “Daha hayli ekip var. İki tane eleme maçı oynayacağı ve bu kolay değil. Bizim oynayacağımız maçlardan evvel oynanacak maçlar olacak. Biz galip olan ekiplerle oynayacağız. Bunlar da sıradan görülmesin, hepsi fazlaca güçlü kadrolar. Bizim hazırlık periyodumuzu epey yeterli geçirmemiz lazım. Zira bu maçlar 22-29 Temmuz’da hazırlık periyodunda oynanacak. Bütün emelimiz o kümeden çıkmak. Geçen sene için hayli üzüldüm. Sakatlık yaşamasaydık ve oyuncu eksikliklerimiz olmasaydı o kümeden çıkabilirdik. Bunun ortasında bu yıl benim en büyük maksadım Avrupa” diye konuştu.

“TAKIMA 5 YA DA 6 OYUNCU DAHA ALACAĞIZ”

“MİLLİ GRUBUN BİRİNCİ DÖRTE GİRMESİ BAHT OLMAZ”

Avrupa Şampiyonası’na katılacak ulusal gruba muvaffakiyetler dileyen Çalımbay, “Milli grubumuzda fazlaca yeterli bir takım oluştu. Yüzde 90’ı yurtharicinde oynayan arkadaşlarımız ve hayli başarılılar. Burak, Yusuf ve Akıllı’yı Fransa’da şampiyon oldukları için bilhassa tebrik ediyorum. Üç Türk futbolcusunun orda olması ve başarıda büyük hisse sahibi olması bizi gururlandırdı. Ulusal grubumuz üste oynaması, birinci dörte girmeleri, birinci sekize girmeleri baht değil ve bu katiyen ekibin muvaffakiyetinden. Şayet bir sakatlık ve düşünce yaşamazlarsa oradan epey uygun biçimde ayrılacaklarına inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

“UYGUN ÖNLEMLERLE LİG SEYİRCİLİ OYNANABİLİR”

Futbolda seyirci faktörünün kıymetli olduğunu ve salgının seyrine göre yeni dönemin seyircili başlatılabileceğini söz eden Çalımbay, “Sağlık Bakanı ve bizim fikrimiz farklı olabilir. Bana 30 bin kişilik bir stadın 5 bin kişilik bir tribününde insan olması sorun olmaz üzere geliyor. Yeterli de bir önlem alınırsa rahatlıkla seyredilebilir gibi” dedi.

“YABANCI KARARI KADROLARI HAZIRLIKSIZ YAKALADI”

TFF’nin aldığı yabancı sayısı kuralının vakitsiz olduğunu belirten Çalımbay, “Takımlar hazır değilken bile bu yapılınca herkes artık öteki şeylerle uğraşmaya çalışıyor. Bizim bir daha düzgün fakat örneğin Kayseri’nin sanırım en az 26-27 yabancı oyuncusu var. Keza başka gruplar da birebir biçimde hazırlıksız yakalandıkları için biraz sorun yaşanabilir. Kulüpler Birliği’nin itiraz etmesiyle karar değişebilir” tabirlerini kullandı.

“SÜPER LİG’İN İDEALİ 18 TAKIM”

Harika Lig’de geride kalan dönemin 21 ekiple oynandığını ve yeni dönemin ise 20 kadroyla devam edeceğinin hatırlatılması üzerine Çalımbay, “Türkiye ligi 20 kadroda götürebilir lakin 18 kadro da olabilir. Bence 18 gruplu olduğu vakit oyuncuların dinlenmesi, federasyonun alacağı kararlar için gereğince vakit oluyor. 18 kadro ülkü bence lakin 20 ekip da oynanabilir. Benim tercihim 18 kadroyla oynanması” diye konuştu.