Katliamı görüntüleyen vekile gözdağı! Aracının önünü kestiler

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Katliamı görüntüleyen vekile gözdağı! Aracının önünü kestiler CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul’un ciğerleri pozisyonundaki Kuzey Ormanları içerisindeki hafriyat döküm alanında yaşanan ağaç ve tabiat katliamını yerinde inceledi. Şantiye çıkışında Şeker’in yolunu hafriyat kamyonları kesti.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul’un ciğerleri pozisyonundaki Kuzey Ormanları’nda yer alan hafriyat döküm alanında ağaçların kesildiği ve alana beton döküldüğü argümanlarını yerinde incelemek için Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinççi köyündeki hafriyat alanına gitti.

Aracıyla ağaç katliamının yaşandığı bölgeye giren Ali Şeker gerekli imgeleri aldıktan daha sonra hafriyat alanından çıkarken, teze göre aracının önü hafriyat kamyonlarıyla kapatıldı.

AĞAÇLARI KESİP ÜZERİNE BETON DÖKÜYORLAR

Yaşadığı olayı cep telefonuyla kaydeden CHP’li Ali Şeker, duruma reaksiyon göstererek, hafriyat kamyonu sürücüsünden yolu açmasını istedi. Şantiyedeki bakılırsavlilerle de konuşan Ali Şeker, yaklaşık 10 dakika daha sonra hafriyat kamyonlarının çekilmesi kararı alandan ayrıldı. Şeker yaşadığı olayın imajlarını paylaşarak, şu sözleri kullandı:

– Kuzey Ormanları’na hafriyat dökümü hakkında vatandaşlarımızdan gelen, ağaçların kesildiği ve üzerlerine beton döküldüğü şikayetlerini yerinde incelemek üzere Pirinççi köyündeydim. Kuzey Ormanları içerisindeki hafriyat alanına girmek istedim. Şantiye girişinde iki özel güvenlik elemanı tarafınca durduruldum. Kendimi tanıtıp, İstanbul Milletvekili olduğumu söyleyerek alanın ne şantiyesi olduğunu sordum.

“ALANA GİREMEZSİNİZ, ÇAYA BUYRUN”

– Cengiz, Kolin ve Kalyon inşaatın ortak yaptığı metro sınırı tünellerinden çıkan hafriyatın döküm alanı olduğunu söylemiş olduler. Alanı incelemek istediğimi söyleyince yetkililerle görüştüler.

– daha sonrasında da hafriyat döküm alanına girmeme müsaade edilmediğini, Olimpiyat Stadı yakınındaki merkez ofise çay içmeye davet edildiğimi tabir ettiler. Ben de çay içmeye değil, alanı incelemeye geldiğimi söyleyip aracımla hafriyat alanına girdim. Alanı dolaştım. Hafriyat dökümü ismi altında yapılan tabiat cinayetini gördüm. Kesilen ağaçları, dökülen betonları belgeledim. daha sonrasında da alandan çıkmak için giriş kapısına yöneldim.

“TALİMAT VAR, YOLU AÇAMAYIZ”

– Aracımla çıkışa geldiğimde yol hafriyat kamyonlarıyla kesildi. Evvel danışman arkadaşım yolun açılmasını istedi. Lakin hem güvenlik, birebir vakitte kamyonun ortasındaki sürücü kendilerine talimat verildiğini, yolu açamayacaklarını, güvenlik amirini beklememiz gerektiğini söylemiş olduler.

BU EŞKIYALIĞA PABUÇ BIRAKMAM

– Bunun üzerine, kent eşkıyalığına soyunan Cengiz, Kolin, Kalyon ve Bayburt İnşaat’ın kelamda güvenlik amirlerine eşkıyalıklarına pabuç bırakmayacağımı tabir ettim. 10 dakika süren yol kapatmanın akabinde hafriyat kamyonları yolu açmak zorunda kaldılar. Ben de alandan ayrıldım. Yapılan eşkıyalığı telefonla ulaştığım İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’ya da ilettim. Hafriyat alanını, yaşanan tabiat kıyımını yarın itibariyle bir soru önergesiyle Meclis’e taşıyacağım.