Kızılay Liderine 13 maaş savı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Kızılay Liderine 13 maaş savı Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı 13 farklı şirkette yönetici kaydı bulunduğu, sıhhat kesimindeki bu şirketlerin kimilerinin da, Kızılay bünyesinde olduğu ortaya çıktı. Kınık’ın 13 başka şirketten maaş aldığı tezleri TBMM gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği önergesinde, Kınık’ın bu şirketlerdeki bakılırsavleri ve aldığı fiyatları sordu.

Sertel, Kızılay bünyesinde “Kızılay Yatırım Holding, Kızılay Portföy İdaresi, Kızılay Sıhhat, Kızılay Kültür ve Sanat, Kızılay Çadır ve Dokuma, Kızılay Sistem Yapı anonim şirketleri” bulunduğunu belirtti ve Soylu’ya şu soruları yöneltti:

“Kızılay’a ilişkin şirket sayısı kaçtır? Kerem Kınık, idare heyeti üyesi yahut lideri olarak Kızılay’a bağlı hangi şirketlerde nazaranv almaktadır? Bu bakılırsavlere istinaden huzur hakkı yahut öbür bir isim altında ne kadar fiyat almaktadır?”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel

Sertel SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada da, “AKP’li eski Milletvekilleri ‘Patron bize iş ver’ diyor. Kimi bakan yardımcısı, kimi idare şurası, kimileri Büyükelçi yapılıyor. Yetmiyor öbür bir yerden da huzur hakkı sağlanıyor. Bu tip durumlar, iki üç yerden maaş almalar bayağılaştı ve umurlarında bile değil. Zira kendilerini Türkiye’nin sahibi olarak görüyorlar. Kızılay Lideri Kınık hakkında da oldukcalu maaş aldığı tarafında argümanlar var, bu tezler yanıtlanmalı” dedi.

Kızılay Lideri Kerem Kınık daha evvel yaptığı açıklamada “Kızılay Genel Lideri, idare şurası üyeleri, şubeleri maaş almazlar. Şirketlerimizde kamunun yaptığı düzenlemeler çerçevesinde sembolik birtakım huzur hakları vardır” demişti.

KIZILAY LİDERİ KINIK: “GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYORUZ”

Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın Kızılay’a bağlı şirket ve holdinglerden de maaş aldığı savları daha evvel de gündeme gelmiş Kınık bu tezler için şu açıklamayı yapmıştı: “Kızılay bir dernektir. Bizler bu dernekte istekli olarak çalışan insanlarız. Ben bir üniversitede öğretim üyesiyim. Maişetimizi oradan sağlıyoruz. Benim aldığım üç taban fiyat. Genel Müdürümüzün de 36 bin lira aldığı tez edildi. Yok o denli bir durum. Ben Türkiye Kızılay Derneği Genel Lideriyim. Bir de Kızılay Derneği Genel Müdürü var. Profesyoneldir, burada çalışırlar.”