Kocaelispor’da eski yöneticiler, 11 yıllık davada mahpus cezası aldı

tesbih

New member
Kocaelispor’da eski yöneticiler, 11 yıllık davada mahpus cezası aldı TFF 1. Lig takımı Kocaelispor’da zimmete para geçirme teziyle 11 yıldır süren davada eski liderler Serhan Gürkan ve Muammer Çelik ile eski yönetici Ahmet Tevfik Tandoğan’a mahpus cezası verildi. Muammer Çelik karara itirazda bulunacağını söylemiş oldu.

Kulübün zimmete para geçirme, inancı berbata kullanma ve Dernekler Yasası’na muhalefetten yargılanan eski liderleri Serhan Gürkan ve Muammer Çelik ile periyodun Mali İşlerden Sorumlu Lider Yardımcısı Ahmet Tevfik Tandoğan ile yöneticiler hakkında 11 yıldır süren dava bugün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Serhan Gürkan ve Ahmet Tevfik Tandoğan’ı 7 yıl 3’er ay 15’er gün mahpus cezasına, Muammer Çelik’i ise 5 yıl 2 ay 15 gün mahpus cezasına çarptırdı. Davada yargılanan öbür 13 sanık ise beraat etti.

ÇELİK: “AĞIRIMA GİDİYOR”

Mahkeme sonucu daha sonrasında konuşan Muammer Çelik, “Transfer yasağı kalkarken 90 futbolcu vardı. 86’sı imza attı. Dört tanesi ‘Malzeme alacağımız var. Onu vermeden müsaadesi vermem’ dedi. Ben de kulüp malzemecisini aradım ve ferdî çeklerimi keserek bu borcu ödedim. bu türlü yasağı kaldırdım. Bunun akabinde kulübün muhasebecisine gittim. Alacağımı tahsil etmek için bu borçların faturalarını istedim. Muhasebeci faturaları bulamayınca da polise gidip şikayetçi oldum. Benim ağırıma giden kısım, milyonlarca lira alacağım olan kulübün uygunluğu için şikayetçi olduğum davada, cebimden ödediğim para yüzünden ceza aldım. Karara itiraz edeceğiz” dedi.