‘Korona’dan korkmayın’ diyen İngiltere Sıhhat Bakanı özür diledi

acemşalı

Global Mod
Global Mod
‘Korona’dan korkmayın’ diyen İngiltere Sıhhat Bakanı özür diledi Geçtiğimiz hafta koronavirüs testi müspet çıkan ve kendini karantinaya alan İngiltere Sıhhat Bakanı Sajid Javid, Cumartesi günü insanların korona virüsten “korkmamaları” gerektiğini tabir etmişti. Kullandığı sözleri için tenkit oklarının maksadında olan Bakan Javid, bugün özür diledi.

Personel Partisi, Sıhhat Bakanı Javid’in açıklamasından daha sonra kendisini “kurallara uyanları aşağılamakla” ve “son derece duyarsız” olmakla suçladı. Tenkitlerin akabinde özür dileyen Javid, Twitter hesabından yaptığı açıklamayı sildiğini söylemiş oldu.

Javid, “Aşıların toplum olarak savaşmamıza yardımcı olduğu için minnettarlığımı söz ediyordum, fakat bu yanlış bir söz seçimiydi ve samimiyetle özür dilerim. Birçoğu üzere ben de bu müthiş virüse karşı sevdiklerimi kaybettim ve tesirini asla en aza indiremem” tabirlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İngiltere Sıhhat Bakanı Sajid Javid, Kovid-19 testi olumlu çıktıktan tam bir hafta daha sonra “iyileştiğini” söylemek için Cumartesi günü Twitter hesabından paylaşım yapmıştı. Javid paylaşımında, “Lütfen, çabucak hemen yapmadıysanız bu virüsten korkmak yerine onunla yaşamayı öğrenmek için aşı olun” tabirlerini kullanmıştı.