KYK yurt sonuçları: KYK yurt müracaat sonuçları sorgulama ekranı e Devlet’te

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
KYK yurt sonuçları: KYK yurt müracaat sonuçları sorgulama ekranı e Devlet’te KYK yurt müracaat sonuçları üniversite öğrencileri tarafınca günlerdir bekleniyordu. KYK, resmi internet sitesinden birinci yerleştirme ve arasınıf yurt sonuçlarını deklare etti. Öğrenciler KYK yurt sonuçlarını haberimizdeki linkten öğrenebilecek. İşte KYK yurt sonuçları sorgulama ekranı…

KYK yurt sonuçları GSB tarafınca belirtildi. KYK yurt sonuçları, https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-kararı-sorgulama adresinden sorgulanabiliyor. Barınma problemlerini tahlile kavuşturan adaylar yerleştirildikleri yurt için kayıt süreçlerine başlayacak.

KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA

KİMLER KYK YURTLARINDAN YARARLANABİLECEK

2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim periyotlarında 1 Haziran 2020 ile 10 Eylül 2021 tarihleri içinde yükseköğretim örgün eğitim programına kayıt yaptıran ve 1 Haziran 2020 tarihindilk evvel yükseköğretim örgün eğitim programına kayıt yaptıran orta sınıf öğrencileri yurt müracaatında bulunabilecek.

Rastgele bir hak kaybı yaşanmaması için geçen yıl (2020-2021 eğitim öğretim yılı) bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerin müracaatları da birinci kere bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler üzere pahalandırılacak.

Yurtta kalmaya hak kazanan ve birinci kayıt fiyatını yatırarak onay sürecini yapan bir öğrencinin kaç gün içerisinde yurt müdürlüğüne başvurup süreçlerini yerine getirmesi gerekmektedir?

Birinci yerleştirme daha sonrası yurtlara yerleştirilen öğrencilerin tahsil gördükleri öğretim kurumunun akademik takvimine bakılırsa yurtta barınmaya başlamaları temeldir. Öğrenciler belirtilen tarihte yurtta kalamayacak ise yurt müdürlüğü ile irtibata geçip müsaade almalıdır. Yedek listeden yurda yerleşen öğrenciler ise birinci kayıt fiyatını yatırdıktan daha sonra yurtta barınmaya çabucak başlamalıdır; yurtta kalamayacakların ise yurt müdürlüğünden müsaade almaları gerekmektedir.

Birinci kayıt fiyatını yatırdıktan daha sonra taahhütname onayı yapmayan ve yurtta kalmak istemeyen öğrenci ne yapmalıdır?

Öğrencilere ilişkin IBAN numarasının yer aldığı kayıt sildirme dilekçesinin ilgili yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. Kayıt sildirilen tarihten daha sonraki yurt fiyatı ve garanti bedeli öğrencilere iade edilmektedir.

Yurtta barınma hakkı kazanan fakat yurtta kalmak istemeyen öğrenciler ne yapmalıdır?

Rastgele bir süreç yapılması gerekmemektedir. Birinci kayıt fiyatı yatırılmadığı takdirde yurt yerleştirme süreci iptal edilmektedir.

Yurt yerleştirme süreci yapılıp kayıt yaptırmayan öğrenciler seneye tekrar yurt başvurusu yapabilirler mi?

Yurt yerleştirme süreci yapılıp kayıt yaptırmayan öğrencilerin yeniden yurt müracaat hakkı bulunmaktadır.

Yedek sırada yurt hakkı bekleyen lakin farklı bir vilayette bulunan bir öğretim programında tahsil bakılırsacek öğrenciler bir daha yurt başvurusu yapabilirler mi?

Yedek sırada yurt hakkı bekleyen fakat farklı bir vilayette bulunan bir öğretim programında tahsil bakılırsacek öğrencilerin, bir daha yurt müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Müracaat sırasında birinci müracaatta verilen yedek sırasının iptal edileceği uyarısı verilecek olup; müracaata devam edilmesi halinde birinci yapılan müracaat geçersiz sayılacaktır.