Lider Arda öğrencilerle buluştu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Lider Arda öğrencilerle buluştu
Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, Elçin Tün Okulları’nın meslek günlerinde öğrencilerle bir ortaya geldi. Lokal idare, belediye lideri ile meclis üyelerinin misyon ve yetkileri, belediyenin çalışma sistemi hakkında öğrencilere bilgi veren Lider Halil Arda, öğrencilere hayata dair öğütler verdi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen, öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı aktiflikte konuşan Lider Halil Arda, “Önünüzde güç bir hayat var, bu zorlukları aşmak sizin elinizde. Hayattan beklentilerinizi âlâ belirlemeli, amaçlar koymalısınız. Başarılı olmak için heybenizin dolu olması, bilgi ve birikim sahibi olmanız gerekiyor. Geleceğinize siz istikamet vereceksiniz, siz karar vereceksiniz. Dinleyen değil anlatan olun. Bunun için de meraklı, araştırmacı olmalı ve bol ölçüde okumalısınız. Edebiyatı kesinlikle yakından takip edin. hayatın zorluklarında başarılı olmanız için bilgi, birikimli ve donanımlı olmalısınız. Her bilgi hayatta karşınıza çıkacak, size yol gösterecek. Unutmayın ki tek bir hayatınız var. Asla umutsuz olmayın” diye konuştu.

Gelecekte karar mercilerinde bakılırsav alabilmeleri için öğrencilere siyasete ilgi duymaları daveti yapan Lider Arda, “Siyaseti, sizi yönetenleri, sizinle ilgili, geleceğinizle ilgili kararları verenleri yakından takip edin, isteklerinizi lisana getirin. Bu ülkenin geleceğiyle, sizinle ilgili kararları verenleri takip edin, sorgulayın” dedi.

Eğitime tam dayanak

Kentin fiziki muhtaçlıklarını karşılamanın yanı sıra toplumsal, kültürel ve eğitim alanında da çalışmalar yaşama geçirdiklerini lisana getiren Lider Halil Arda, şunları söylemiş oldu: “bakılırsavlerimizin içinde yer almamasına karşın eğitim alanında projeler yaşama geçiriyoruz. Gaziemir Belediyesi Dayanak Eğitim Kursu’nda lise ve üniversite imtihanlarına hazırlanan öğrencilerimize fiyatsız eğitim veriyoruz. Düzenlediğimiz kültür, sanat ve spor kurslarıyla çocuklarımızın şahsi gelişimlerine kakı koyuyoruz. Yurt Dışı Akademik Burs Ofisimizde, yurt haricinde lisans, lisansüstü, doktora ve yabancı lisan programlarına burslu katılmak isteyen öğrencilere fiyatsız danışmanlık hizmeti veriyoruz.”

Gençler bu merkezde buluşacak
Gaziemir Gençlik Merkezi’nin temelini yakın vakitte atacaklarının muştusunu veren Lider Arda, “Sizler için yaşama geçireceğimiz gençlik merkezinde sesli-sessiz çalışma salonları, fen bilimleri laboratuarları, e spor salonları, ses kayıt stüdyoları, lisan eğitiminin verileceği derslikler, GAZİDEK derslikleri yer alacak. Burada vereceğimiz hizmetle gençlerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı