Lider Dilmaç, Kurban Bayramını Kutladı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Lider Dilmaç, Kurban Bayramını Kutladı
Gelecek Partisi Aksaray Vilayet Lideri Muhammet Dilmaç, Kurban Bayramı ötürüsıyla bir kutlama iletisi yayımladı.

Lider Dilmaç iletisinde: “Bayramlar, millet olarak birlik ve birlikteliğimizi daha da güçlendirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Bizler bir Kurban Bayramını daha idrak etmekte, bu mübarek günlerin rahmet ve rahmetinde buluşmaktayız. Bugünlerde birbirimize elimizi uzatır, kucaklaşır ve gönül kapılarımızı açarız. Her türlü hoşluğun ve mutluluğun yaşandığı bayramlar, eşin, dostun, akrabanın, hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların giderildiği, küskünlerin barıştığı sevgi ve mağfiret günleridir.

Hepimiz için büyük manalar taşıyan, bu müstesna bayramımız umuyorum ki; ulusal birlik ve birlikteliğimizi daha da güçlendirdiğimiz, ülkemizin ayrılamaz bütünlüğünü korumak için canını ortaya koymuş aziz şehitlerimizle, kahraman gazilerimizi ve emanetlerini unutmadığımız, çocuklarımızı ve yaşlılarımızı sevindirdiğimiz, bize verilen nimetleri ve sevgimizi paylaştığımız bir bayram olur.
Ülkemizin ortasında bulunduğu durum ortadadır, Yalnızca kurban bayramında et bakılırsan fazlaca sayıda aile, yeteri kadar et yiyemeyen milyonlarca insanı da düşünerek, Bu Bayramda fakirliklerinden yahut borçlarından dolayı kurban kesemeyen komşularımızı, tanıdıklarımızı ve yakınlarımızı gözetmek hem İslam’ın tıpkı vakitte Türklüğün şanındandır. Halkımızın bu bahse benden daha epeyce hassasiyet göstereceğinide biliyorum.
Bu his ve niyetlerle, Kurban Bayramı’nın Ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor; başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı