Maçın galibi Aaronson, golünün kurtarılması hakkında konuşuyor

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin'in bu sezon deplasmandaki ikinci galibiyetinin ardından golcü Brenden Aaronson ve eski Hoffenheim profesyoneli Kevin Vogt, karışık bölgede yorum yaptı. TSG Hoffenheim'dan Pellegrino Matarazzo ve Demir Adamlar'dan Nenad Bjelica adlı iki teknik direktör de basın toplantısında soruları yanıtladı.

Brenden Aaronson: Bugün tüm kesintiler ve iki ihraçla çılgın bir futbol maçıydı. Odaklanmak zordu ama ekip bunu çok iyi halletti. Kişisel olarak benim için tüm bu aylar boyunca sabırlı kalmak önemliydi. Henüz zamanım gelmemişti, bu yüzden kondisyonum üzerinde çalıştım ve antrenmandan sonra her zaman kaleye birkaç şut attım. Fırsat geldiğinde gerçekten yararlanabilmek için zihniyetimi güçlendirmek istedim.

Kevin Vogt: Zor duruma rağmen Union'a büyük bir iyimserlikle geldim ve şimdi daha da iyimserim. Takımın neler yapabileceğini ve liderken bize karşı net gol fırsatları yaratmanın ne kadar zor olduğunu görüyorum. Hoffenheim'ın başlangıçta direğe şutunda büyük bir şansı vardı, ancak sadece direğe vurduğumuzda da aynısını yaptık. En geç iki ihraçtan sonra, Hoffenheim için saha avantajı olan bir yıpratma savaşıydı ve benim açımdan hala klasik bir beraberlik gibi görünüyordu. Sonra çok güzel oynanan bir Lucky Punch oynadık.

Nenad Bjelica (basın toplantısında): Uzun bir aradan sonra ilk kez deplasmanda aldıkları galibiyetten dolayı takımımı tebrik etmek istiyorum. Çok iyi futbol oynayan bir rakibe karşı bizim için zor bir maçtı. Her iki takımın da eşit fırsatlara sahip olduğu bir karşılaşma olduğunu düşündüğüm maçta şans sonunda yönümüze döndü. Bu, Union Berlin'de çalışan herkes, oyuncular, teknik direktörler ve tabii ki taraftarlarımız için önemli bir zafer.

Pellegrino Matarazzo (basın toplantısında): Bu maçı kaybedeceğimizi bile sindirmek zor. İlk yarı eşitlikle geçti ve Union için bir veya iki şans daha fazlaydı. Bana göre ikinci yarıda sadece tek gol için oynadık ama şansımızı değerlendiremedik. Acıdır; Son birkaç haftadır gerekli verimlilikten yoksunduk.