Madenci sendikasına birinci bayan lider

HoVaRDa

New member
Madenci sendikasına birinci bayan lider Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde örgütlü bulunan Genel Maden Personelleri Sendikası’nda (GMİS) birinci kere bir bayan lider seçildi. Merkez Servisleri Şube Lideri seçilen Aysel Yaman Kocabaş, “Bir bayan olarak erkek arkadaşların içinden çıkmaktan gurur duyuyorum” sözlerini kullandı.

76 YILLIK SENDİKA TARİHİNDE BİR İLK

DHA’nın haberine göre, evvelki gün yapılan Merkez Servisleri Şubesi’nin kongresinde Aysel Yaman Kocabaş, 116 oyun 70’ini alarak şube başkanlığına seçildi. bu biçimdece 76 yıllık sendikanın tarihinde birinci defa bir bayan şube lideri oldu. Şubesinin faal olduğu havzada 460 çalışanın bulunduğunu belirten Kocabaş, “Çalışan olarak 10 hanımımız yoktur. Alışılmış bir bayan olarak erkek arkadaşların içinden çıkmaktan gurur duyuyorum. Hepsini epey seviyorum, hepsini abim, kardeşim, oğlum üzere gördüm. Bundan hoş ne var ki, fazlaca mutluyum” dedi.

1988 yılında işe başlayan, TTK Genel Müdürlüğü’nde sekreter olarak çalışan Kocabaş, “1990 yılından beri sendika topluluğunun ortasındayım. Birinci bayan kollarıyla başladım, sendikamızda bayanımız fazlacatu bu biçimdelar. O tarihten bugüne kadar da sendika topluluğunun arasındayim” diye konuştu.

Türk bayanının her şeyi başarabileceğini söyleyen Kocabaş, şu biçimde devam etti: “Bizde fazlaca bayan çalışmıyor. yıllardır bu topluluğun ortasında oldum, hiç ayrılmadım. GMİS’te profesyonel olarak birinci bayan lider oldum, bunun için gurur duyuyorum. GMİS’i daima meskenim üzere bildim, artlarında durdum. Bayan olarak bu noktada bulunmak gurur verici.” (HABER MERKEZİ)