Magdeburg'a karşı galibiyetle ilgili yorumlar – “Golün Chris'e yardımcı olacağını umuyoruz”

ahmetbeyler

Active member
Ev sahibi ekip, 1. FC Union Berlin'in 1. FC Magdeburg'a karşı 3-1'lik hazırlık galibiyetini kendinden emin bir şekilde kazanmayı başardı. 2. Bundesliga takımına karşı oynanan maç, özellikle Demir Yedekler için rekabet ortamında kendilerini antrenöre göstermek için iyi bir fırsattı. Maçın ardından teknik direktör Nenad Bjelica ve sözleşmesini çarşamba günü uzatan, hatta 1. FC Magdeburg karşısında son aşamada kaptan pazu bandını takmasına izin verilen defans oyuncusu Paul Jaeckel yorum yaptı.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Antrenör Nenad Bjelica Chris Bedia'dan memnun

Antrenör Nenad Bjelica maç, Chris Bedia ve müsabaka hakkında şunları söyledi: “Bugün topa sahip olmayı seven iyi bir rakibe karşı oynadık. Elbette üzerlerinde baskı kurmaya çalıştık ama bu her zaman kolay olmadı. Sonuçta bizim üç gol atmamız ve hepsinden önemlisi forvetlerin tekrar gol atması önemli. Benedict Hollerbach uzun bir aradan sonra tekrar gol attı. Chris Bedia ilk kez Union formasını giydi. Hala bir veya iki şansımız vardı ve birçok genç oyuncuyu kullandık. Yanımda birçok olumlu şey götürüyorum.

Bu golün Chris'in biraz daha özgüven kazanmasına yardımcı olacağını umuyoruz. Gerek hazırlık maçlarında gerek antrenmanlarda forvetlerin gol atması çok önemli. Ayrıca kendisinin daha iyi hissedeceğini umuyoruz. Onun için kolay bir dönem değil, bize İsviçre liginde en çok gol atan oyuncu olarak geldi ve burada pek fazla süre alamadı. Hala geliştirmesi gereken nokta top çalma oranı, ki bu Bundesliga'da çok önemli ve bu yüzden artık oynamıyor. Halen bu alanda çalışması gerekiyor. Niteliklerini gösterdi, 2-3 iyi fırsat yakaladı ve bunlardan birini değerlendirdi. Kendini gösterme şansı bulması an meselesi.

Her zaman rekabet vardır. Her pozisyonda. Savunmada ama aynı zamanda orta sahada ve hücumda da. Oynamayan oyuncuların bana baskı yapması ve oynamak istediğini göstermesi her antrenör için önemlidir. Bu performansı göstermezlerse kötü olur. Durum böyle değil ve bundan gerçekten mutluyum.”

Paul Jaeckel 1. FC Union Berlin'e çok iyi uyum sağlıyor

Paul Jaeckel sözleşme uzatması ve oyun hakkında: “Önümüzdeki birkaç yılda burada oynama, Bundesliga'da oynama şansımı hâlâ görüyorum. Son dönemde geride bıraktığımız zor zamanlara rağmen. Kulüp benim için çok uygun ve ben de bu kulübe çok uygunum, dolayısıyla kontratımı uzatma konusunda uzun süre düşünmek zorunda kalmadım.

Bence özellikle ikinci yarıda topu kazandıktan sonra çok fazla pozisyon kaybettik ve topu çok çabuk geri verdik. Belki daha etkili olabilirdik ama üç golün yeterli olduğunu düşünüyorum. Defansif olarak zaman zaman zorlandık ve koordinasyon sorunu yaşadık. Ama sonuçta iyi bir performans var. Artık antrenmanlara devam etmenin zamanı geldi çünkü düşme mücadelesinde kesinlikle yer kalmadı. İşler ters giderse tekrar aşağı kayarız. Bu yüzden idmanlarda ve sonraki maçlarda tam gaz çalışacağız.”