Mahkemeden Sezen Meşhur’un katiline: Cezanı erteleyelim mi?

HoVaRDa

New member
Mahkemeden Sezen Meşhur’un katiline: Cezanı erteleyelim mi? Cihan Başakçıoğlu

İZMİR
– İzmir’in Konak ilçesinde 1 Nisan 2020 tarihinde Anıl Yolum isimli erkek, 17 yaşındaki Sezen Meşhur’u öldürmüştü. Cinayet öncesi Yolum’un gebe olan Meşhur’u biroldukça kere darp ettiği ve hakkında uzaklaştırma sonucu verildiği ortaya çıkarken, Yolum hakkında darp hatasından açılan davada mahkemenin hali yansılara niye oldu.

Bayraklı’da bulunan İzmir Adliyesi 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada yaşananları anlatan hanımın babası Serdar Ünlü, hâkimin katil Anıl Yolum’a işlediği darp kabahatinden, “Sana 5 yıl ceza vereceğim fakat pandemi var. Cezanı artık mi yatmak istersin yoksa erteleyelim mi?” söylemiş olduğini aktardı.

‘BEN BU İNSANLARA HÂKİM DİYEMİYORUM’

Mahkemenin tutumuna reaksiyon gösteren Serdar Ünlü, kızının Yolum’a verilen uzaklaştırma sonucuna karşın öldürüldüğünü söz etti. Ünlü, “Ben hâkim diyemiyorum bu insanlara. Bu yaşıma kadar biroldukca mahkeme gördüm. Ben bu biçimde yargıçlarla karşılaşmadım. Bir hâkimin evrakından haberi olmaz mı? Bu adama uzaklaştırma sonucu verildiği biçimde bu sonucu suistimal etmiş ve benim kızımı öldürmüş. Yetmezmiş üzere öldürmedilk evvel kaçırmış dövmüş. Bu beşere uzaklaştırma sonucu vermişsin onu bile suistimal etmiş, sen nasıl seçenek sunabilirsin? Senin verdiğin sonucu çiğnemiş ve katil olmuş. Sen bir katile nasıl bu biçimde diyebilirsin? Allah’tan da mı endişeniz yok” diye konuştu.

KATİL, MEŞHUR’U ÖZEL FOTOĞRAFLARI İLE TEHDİT ETMİŞ

Kızının cinayettilk evvel katil tarafınca tehdit edildiğini söyleyen Ünlü, yaşanan süreci şu sözlerle anlattı;

“Benim kızımla tanışmadan evvel bir nişanlısı varmış. Nişanlısından ayrılınca kızcağızın uygunsuz fotoğraflarını internette paylaşmış. Tıpkı şeyi benim kızıma da yapıp tehdit etmiş. Kızım onun yanına gitmediği için, birlikte olmak için bu türlü tehdit ediyor. Benim kızım onu sevmiyordu. Son periyotta bana Kars’a annesinin yanına gitmek istediğini söylüyordu. Çok daha sonradan anlıyorum ki oysaki bu türlü tehdit ediliyormuş. Kızım fotoğraflarının internete atılmaması için bununla buluşuyormuş.”

‘BU KATİLİ ÖZGÜR BIRAKSAN BİR CİNAYET DAHA İŞLER’

Meşhur’un öldürülmesine ait açılan ve 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savcının iki defa ağırlaştırılmış müebbet istediğine dikkat çeken Ünlü, katilin cinayeti tasarlayarak işlediğini ve en ağır cezayı almasını istediğini vurguladı.

Serdar Ünlü, “Benim talebim en ağır cezayı almasıdır. Cinayetin tasarlanarak işlendiğini söylemiş. Katil olay yerine kar maskeli geliyor. Bu esasen tasarlamaya giriyor. Bu katil karnında bebeği olan kızımı 16 yerinden bıçakladı. Savunmasız bir insanı öldürmüş. Olayı hatırlamadığını sav ediyor lakin hatırlıyor. Bir insan bir hanımı 16 yerinden bıçaklayabiliyorsa benim gözümde o insan değil. Bu insanı özgür bıraksan bir cinayet daha işler” dedi.

‘POLİS niye VAZİFESİNİ YAPMADI?’

Son olarak kızının yaşadıklarını öteki bayanların ve çocukların yaşamaması için çabayı sürdüreceğini vurgulayan Ünlü, şöyleki devam etti;

“Acılı bir babayım. Benim isteğim artık bayanlar ölmesin. Öbür beşerler bunu yaşamasın. bu biçimde insanlara artık uzaklaştırma kararları falan işe yaramıyor. Uzaklaştırma sonucu diye bir şey var. Ben karakola gidiyorum kızıma ziyan gelmesin diye şikayetçi oluyorum, uzaklaştırma sonucu veriliyor. Bu katil gelip benim kızımı öldürüyor. Pekala benim davam ne oldu? Polis niye misyonunu yapmadı? Bu işin peşini bırakmayacağız. Daima birlikte bırakmayacağız ve sonuna kadar çaba edeceğim.”