Marc Marquez Ducati ile Cocoricò'da gösteri yaptı: “Kendimi yeni ayakkabıları olan bir çocuk gibi hissediyorum”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
“Kendimi yeni ayakkabıları olan bir çocuk gibi hissediyorum” diyen Yamyam mutlu bir şekilde gülümsüyor ve Gresini Ducati Takımına tırmanıyor. Cocoricò gece kulübünde Riccione MotoGP sezonunun ilk maçında kardeşleri sıraya sokan Nadia Padovani yönetimindeki Faenza takımının resmi tanıtım günü. Marquez: ikide on dünya şampiyonluğu. Katalan şampiyonunun Honda'da geçirdiği 11 sezonun ardından Marc, depremde en genç olan Alex'e katıldı. “Midemde yeniden kelebekler uçuşmasını, yeniden eğlenmesini istiyorum: Bu değişimin amacı bu. Sakatlıktan ve 3-4 zorlu yıldan sonra farklı bir mücadele arıyordum: Gresini takımı bana zaman veren ve beni bekleyen tek takımdı”, diye açıklıyor Marc.

Bastianini ve Dünya Kupası hayali: “Gecikme için özür dilerim, ben de şampiyonluk için buradayım”

kaydeden Massimo Calandri

21 Ocak 2024

“Malezya'da test yapmak için sabırsızlanıyorum”

Resmi takımın ve Pramac sürücülerine yönelik Ducatis'in en iyisine sahip olamayacak olan tüm gözler onun üzerinde, ancak herkesin tanıdığı olağanüstü yeteneği sayesinde yine de favori olarak başlayacak. “Tamamlanan 50 turdan sonra Valensiya Kasım ayında bu iki haftanın geçmesini ve ilk testleri Malezya'da yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Viraja girme hissi geçmiştekinden tamamen farklı olsa da ilk his çok iyiydi: Yumuşak bir şekilde sürdüm, artık uyum sağlamam ve sınırları anlamam gerekecek. Benim için daha karmaşık olan Malezya pisti gibi bir pistte seviyemin nasıl olacağını görmek istiyorum. Kendimi dikkatli bir şekilde idare etmem gerekecek çünkü çok hızlı yersen iyi sindiremezsin.”

“Bagnaia ve Martin'den öğrenmem gerekiyor”

Sağduyulu bir şekilde ilerleyin. “İki yıldır yarış kazanamadım ama adım adım ilerlemem gerekiyor. İlk gerçek rakibim Marc Marquez'in kendisi. Beklentiler çok yüksek, ilk yapmamız gereken takımla ve garajda hemen iyi çalışmaya başlamak olacak. Amacım aynı zamanda nasıl araba kullandıklarını anlamak Bagnaia ve Martin: Bugün pistte fark yaratan onlardan öğrenilecek çok şey var”. İtalya'da 48 saat boyunca Yamyam ilk olarak Ducati'nin yanından geçti. Borgo Panigale ve dünü Gresini deposunda geçirdi. “Honda ailesiyle geçirilen bu kadar zamanın ardından bu tuhaf bir duygu. Ama Gresini de bir aile ve ben de onun bir parçası olduğum için mutluyum.”

Alex: “Eğlenmek için geri geleceğinden eminim”

Bu onuru geçen sezon bir sprint yarışını kazanan küçük kardeş Alex yaptı. “Eminim Marc eğlenmeye geri dönecektir, burası onun için doğru yer. Geçen yıl kendimi çok iyi hissettim, şampiyonayı iyi bir şekilde bitirdim ve şimdi gelişmeyi hedefliyorum: Kesin bir sonuçtan bahsetmek istemiyorum, yarış üstüne yarışa konsantre olmayı tercih ediyorum. Marquez'den biri ya da diğeri kazansın, her şey evde kalacak: ama sıranın bana gelmesi daha iyi, o şimdiden büyük bir tatmin kazandı. Onunla bir ağabey olarak konuştum, 2020'den bu yana ne hissettiğini biliyorum.” Son cümle: “Marc garajın sağ tarafını istiyordu ama bunun yerine karar bana bağlı: benim, takımın tecrübeli oyuncusu.”

Masini: “Tasasız enerji, sırrımız”

Nadia Padovani'nin takımında büyük coşku var. Ticari direktör Carlo Merlini için bu, “özel bir sezon, harika bir proje olacak: Buna hâlâ inanmıyorum ama gerçekten doğru. Hayaller her şeyin motorudur.” Sportif direktör Michele Masini: “Harika bir enerji var. Ve neşe var. Bu anı Marquez kardeşlerle birlikte yaşayabildiğimiz için gururluyuz, insani açıdan bakıldığında her şey daha kolay olacak.” Teknik olarak mümkün olan en iyi teknik pakete sahibiz.”