Marca: İspanya’da gözler Enes Ünal’da

tesbih

New member
Marca: İspanya’da gözler Enes Ünal’da Enes Ünal, bu dönem attığı gollerle grubu Getafe’yi sırtlıyor. La Liga’da 11 defa fileleri havalandıran 24 yaşındaki oyuncu, İspanyol takımının hamledeki yükünü çekiyor.

Marca Gazetesi Haber Müdürü Emilio Contreras, Enes Ünal’ın performansını TRT SPOR’a kıymetlendirdi. Contreras, İspanya’da gözlerin ulusal oyuncuda olduğunu söylemiş oldu:

“Enes’in, La Liga macerası istediği üzere başlamadı. Villarreal ve Valladolid forması altında beklentilerin biraz altında kaldı. Ama daha evvel de kendini ispatlayan bir oyuncu olarak geçtiğimiz dönem Getafe’ye 9 milyon Avro karşılığında transfer oldu. Enes Ünal, Ekim ayında kadronun başına geçen Quique Sanchez Flores ile bir arada en çok gelişen oyunculardan biri. Şu ana dek ligde 11 golü var ve bana nazaran La Liga’nın en başarılı forvet oyuncularının başında geliyor. ”

Getafe’nin durumunu da pahalandıran Contreras, “Ligde kalmaları için Enes’in gol atmaya devam etmesi gerekiyor.” dedi ve şunları ekledi:

“Getafe şu anda ligde kalma uğraşı veriyor. Enes’in bu uğraşı İspanya’daki herkes tarafınca takdir toplamış durumda. Bu düzeydeki bir ekipte bu kadar fazla gol atması onun ne kadar uygun ve özverili bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Klasik bir santrfordan hayli daha farklı yeteneklere sahip. Getafe’nin ligde kalması için Enes’in gol atmaya devam etmesi gerekiyor. Enes’in dönem sonuna kadar 15’ten çok gol kaydedeceğini düşünüyorum.”

İspanyol gazeteci, Enes Ünal’ın meslek planlaması hakkında da yorumda bulundu:

“Şu anda kendisinin Real Madrid ya da Barcelona seviyesinde bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Bu düzeyde bir süre daha oynayıp kendisini geliştirmesi gerekiyor. Dönem sonunda ya da öteki sene Enes’in üst sıralara oynayan bir kadroya transfer olabileceğini düşünüyorum. İspanya özelinde konuşacak olursak Sevilla, Valencia üzere ekipler onun için daha uygun. En üst düzeye çıkana kadar sabırlı olması ve natürel ki gol atmaya devam etmesi gerekiyor…”