Marquez'in varisi Pedro Acosta: “Bu çocuk tarih yazacak”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
portimao – “Bu küçük çocuk tarih yazacak”. Ve eğer öyle diyorsa Marc Marquezşimdiye kadarki en başarılı “çocuk” olan, 20 yıl 266 günle MotoGP'de dünya şampiyonu olan kişiye inanabilirsiniz. Pedro Acosta Güney İspanya'nın Murcia bölgesindeki bir kasaba olan Mazarròn'dan. On dokuz yıl ve – bugün – 305 gün. Balıkçıların oğlu. İlk çıkışında 2021'de Moto3'te dünya şampiyonluğu. Geçen sene Moto2'de olan. Ve dün, birinci kategorideki ikinci görünümünde, Portekiz pistinde Yamyam Brad Binder gibi şampiyonlara korkusuzca saldırdığı ve onları geride bıraktığı utanmaz bir yarışın sonunda GasGas takımının KTM'sinde çılgın bir üçüncülük elde etti. Marquez, Pecco Bagnaia. Zamanla ondan daha genç olan sadece 2 bisikletçi podyuma çıkmayı başardı: gringo Randy Mamola o 261 günlüktü (ve tabii ki 19 yaşındaydı), Arjantinli Eduardo Salatino ise 274 yaşındaydı.

MotoGP'de Martin, Portekiz'de Bastianini ve Acosta'nın önünde kazandı. Bagnaia-Marquez kazası, Vinales tek başına düştü

Muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

24 Mart 2024

Mazarron Köpekbalığı, Yamyam'ın varisi

“Onu yarışırken görmek hoşuma gidiyor, çünkü bir çaylağın pervasızlığına sahip: ve bu bana 2013'te MotoGP'ye ilk çıkışımda her şeyi yaptığım ve birbiri ardına rekorlar kırdığım zamanları hatırlatıyor”: hala MM93 konuşuyor Şu anda 31 yaşında olan ve Mazarron Köpekbalığı'ndaki potansiyel varisini hemen tanıdı. Konuşkan, utanmaz, komik: Pedro Acosta'yı herkes sever, özellikle de İspanyol gazetecileri. Dünkü başarısına ve sıralamadaki liderliğine rağmen Jorge Martìn'e kim aşık olamaz ki: Pramac Ducat sürücüsünün fazla poligonal (aşağı yukarı: tamarro) olduğu yargısına varılır ve dün – İberya'nın zaferi kutlanır. kategoriler – kendilerini çocuğa adamayı tercih ederek neredeyse onu görmezden geldiler. gelecek yıl en büyük rakibi olan diğer Murcian Fermìn Aldeguer ile tanışacak. Ducati ile sözleşme imzalandı. Ancak bu hikaye hakkında konuşmak için henüz çok erken.

Konuşkan, eğlenceli: “Öğrenmek için buradayım”

“Cuma günü en iyilerin sıralaması olan 2. çeyreğe bile giremedim. Sonunda podyuma çıktım: bu bana inanılmaz geliyor.” Yarışın sonunda Pedro daha fazla bekleyemedi. Ve özür diledi. “Çünkü yarış sırasında gerginim, çabuk sinirlenirim. Ama Yanımda gece geç saatlere kadar çalışan bir ekip var, sabah uyandığımda telefonumda bana yapılacak en iyi şeyin ne olduğunu anlatan onlarca teknisyen ve mühendis mesajı buluyorum”. Takım arkadaşı Augusto Fernandez'in 28 saniye önünde bitirdiği ve resmi Ktm takımının 2'sini (Miller, Binder) arkasında bıraktığı göz önüne alındığında, bu tavsiyeler doğru olmalıydı. “Fakat Jack ve Brad çok güçlüler: Onlardan öğreneceğim çok şey var”.

Marc Marquez'in sözleri: “Pedro tarih yazacak”

Küçük çocuğun olağanüstü bir doğal yeteneği var. Ama aynı zamanda büyük bir öğrenme arzusu. Pazar günkü yarış hakkında söylediklerini dinleyin: “Marquez'i geçmek nispeten kolaydı ancak Bagnaia'da çok daha karmaşıktı. Onun arkasında kalmanın bana faydası oldu. Çünkü onun sürüş tarzını gözlemleyebildim.” Onun herkesten farklı olduğunu açıklıyor. “Pecco vücudunu çok kullanıyor, ayaklarını garip bir şekilde döndürüyor ve bence bu ona hızlanma konusunda yardımcı oluyor, aynı zamanda onu kurtarıyor lastiklerde. Ben de denedim.” Bunu dünya şampiyonuna anlattıklarında gözleri büyüdü. “Ayaklarımın konumu mu? Bu bir sır,” diye sözünü kesti Piyemonteliler. Pedro Acosta teşekkür ediyor ve şu sözü veriyor: “Bu sadece başlangıç”. Evet, bu küçük çocuk tarih yazacak.

Marc Marquez: “En hızlı rakibim Lorenzo, en akıllısı Valentino Rossi”

Muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

22 Mart 2024