MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ATAMA TAKVİMİNİ YAYINLAMALIDIR

Barcali

Active member
MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ATAMA TAKVİMİNİ YAYINLAMALIDIR
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda görev yapan personeller için unvan değişikliği sınavı 2-3-4 Mart 2021 tarihlerinde e-sınav olarak yapılmış, sınav sonuçları 22 Mart 2021 tarihinde ilan edilmiş, sınavı kazanan adayların görev unvanlarına göre puan sıralaması ise 5 Mayıs 2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde ilan edilmiştir. Ancak Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik gereği yapılan bu sınavlara ilişkin sınavı kazanarak başarılı olan adaylar için sözlü sınav yapılıp yapılmayacağı, başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağı, atamaların ve göreve başlama işlemlerinin ne zaman yapılacağını belirten bir açıklama bugüne kadar yapılmadığı gibi bu bilgileri içeren bir takvim de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmamıştır. Sınavı kazanan adaylar ise bir an önce atama başvurularının alınarak atama işlemlerinin gerçekleştirilmesini talep etmektedirler. Sınavı kazanan adayların bu haklı beklentilerini karşılamak adına unvan değişikliğine bağlı sözlü sınavın yapılıp yapılmayacağı ve atama başvuru aşamalarını gösteren bir takvimin ivedilikle kamuoyuna açıklanması gerektiği hususunda Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulunduk.

turkegitimsen.org.tr adresinden alıntılanmıştır. Haberin kaynağı için siteyi ziyaret ediniz.