Mehmet Demirkol’dan Beşiktaş değerlendirmesi

tesbih

New member
Mehmet Demirkol’dan Beşiktaş değerlendirmesi Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında Şampiyonlar Ligi’nde kritik Ajax deplasmanına çıkacak Beşiktaş’ın son durumunu kıymetlendirdi.

Altay-Beşiktaş müsabakasının sakatlıklar yüzünden tahlil etmenin sıkıntı olduğunu belirten Demirkol, “Pjanic sakatlanıp çıkana kadar bu kadar eksikliğine karşın Beşiktaş oyunu istediği üzere götürdü. Pjanic Beşiktaş’ın güneşi üzere oldu. Bütün herkes onun etrafından dönüyor. O çıktıktan daha sonra boşluğunu doldurmak sıkıntı oldu” diye konuştu.

Demirkol, kısa devirde Pjanic yoksa onun yerinin dolmadığını vurgulayarak oyunun değişmesi gerektiğini söylemiş oldu. Yorumcu, konuşmasına şöyleki devam etti: “Pjanic’in yokluğunda Ajax karşısında ne yapılacak? Bilmiyorum. Beşiktaş orada nasıl bir oyun planıyla, neyin peşinde olacak? Karşılığını bulmak kolay gelmiyor. Ajax’ın acayip istatistikleri var. PSV’ye 4-0 yenildikten daha sonra iki gol yemişler. Sergen Hoca için kendisini ispatlamak konusunda bu başka bir imtihan olacak.”

Demirkol, Sergen Yalçın’ın karşısındaki Ajax Teknik Yöneticisi Eric cilt Hag’ın Klop, Tuchel’den daha sonra gelen takımın en önde gelen isimlerden biri olduğunu vurguladı.

Ajax maçının zahmetli olacağını belirten Demirkol, şunları söylemiş oldu: “Hoca mümkün olduğunca deneyimle işi halletmeye çalışacak. Kalede Mert Günok’u görürsek şaşırmam. Sergen Hoca deneyimli oyuncularla yeni bir oyun bulmak zorunda. Dortmund maçına bizim ezberimiz var anlayışıyla çıktı hoca. Bu anlaşılabilir bir şey. Lakin Ajax için eldeki takımla bu geçerli değil. Mutlak biçimde baskı oyunu ve oyunu bozmak zorunda kalacaksın. Fakat bu baskıyı nerede yapacaksın? Rakip baskıyı bozmayı epeyce uygun biliyor. Sporting Lizbon’a 5 atmaları bundan kaynaklandı. ötürüsıyla onların 1. bölgesinde baskı yapman epey mümkün değil. O yüzden baskıyı nerede yapacaksın? Bir tahlil ve yeni bir oyun lazım.”

Demirkol, “Kendi adıma söylüyorum. Ben bir oyun bulamıyorum. her neyse ki teknik yönetici değilim. Bu, ‘Hoca gerçek oyunu bulacak mı bulmayacak mı?’ imtihanı. Ancak epey güç işi. Gereç yok. Pirinç olmadan pilav yapmaya çalışacak Sergen Hoca” diye konuştu.

SAVUNMANIN ORTASINDA KİM OYNAYACAK?

Beşiktaş’ı durum pozisyon kıymetlendiren Demirkol konuşmasına şu biçimde devam etti: “Kale tam. Bir sorun yok. Sağ bek tam. Sol bek tam. Savunma merkezinde sorun var. Burada Serdar var. Altay maçında yeterli buldum. Ancak Altay maçında düzgün buldum. Altay ile Ajax’ın atak performansı pek karşılaştırılamaz. Nsakala oynayabilir, Josef oynayabilir. Fakat orta alanda bu kadar sorun varken Josef çekilir mi? Nsakala’da oyun tekniği açısından stopere en uygun olmayan kişi. Top denetiminde, baş topunda sorun var. Josef de Sousa’yı oraya koymak zorunda olabilir lakin orta sahayı ne yapacak? Çok güç. Antalya maçında Sousa’yı savunmaya çektikten daha sonra orta saha çöktü. Geri almak zorunda kaldı.”

Sergen Hoca için “Tavşandan şapka çıkarması gerek” tabiri kullanan Demirkol, “Kolay değil lakin bir taraftan da fırsat. Puansız olarak yanlışsız bir planı alanda görmeye razıyım. B kadrosu ile gitmiyorsun. O denli gitsen bir avantajın var. B Grubu’nun bir oyun otomatiği var. Karmakarışık konumda oynayan bir sürü oyuncu var” diye konuştu.