Mete Gazoz’un hayali kız kardeşiyle olimpiyatlarda yarışmak

tesbih

New member
Mete Gazoz’un hayali kız kardeşiyle olimpiyatlarda yarışmak Mete Gazoz, kendisi üzere okçu olan kız kardeşi Melisa Gazoz ile Samsun’da düzenlenen Türkiye Salon Okçuluk Federasyon Kupası’na katılmanın sevincini yaşadı.

Mete Gazoz,kardeşi ile tıpkı şampiyonada olmaktan büyük memnunluk duyduğunu söylemiş oldu.

Kardeşinin atışlarını daima takip ettiğini lisana getiren ulusal atlet, “Melisa da başarılı bir okçu. Kardeşim sabah, ben öğlenden daha sonra yarışacaktım. Onun atışlarını takip ettim. Çok hoş bir heyecandı ve epey keyifli oldum. Umarım bundan daha sonra ulusal ve milletlerarası yarışlarda ve ulusal ekipte her yerde birlikte bu heyecanı yeniden yine yaşamaya devam ederiz.” tabirlerini kullandı.

Kardeşinin muvaffakiyetini kendisini inanılmaz memnun ettiğine işaret eden Mete, şu biçimde devam etti:

“Evde anne, baba, abi ve kardeş de okçu olunca daima okçuluk sohbeti oluyor. Melisa benim peşinden gelsin diye hiç bir vakit isteğim olmadı. Bu hususta hiç konuşmadım. Yalnızca Melisa’nın yarışlardan daha sonra keyfi bozulduğunda onun nasıl keyfini yükseltebilirim diye konuşma yaptık. Zira o başka bir birey. Kendi mesleğini, kendi yolunu, kendisi çizmeli. Benim misyonum yalnızca onun meslek seyahatinde önüne çıkabilecek taşları ortadan kaldırmak. Melisa kendi öyküsünü kendisi yazmalıdır. Benim direkt olarak Melisa’nın okçuluk mesleğini şekillendirme ve müdahale etme üzere nazaranvim yok. İlerleyen senelerda okçu olur yahut olmaz. Benim tek istediğim kendi ömrüne kendisi karar vermelidir.”

“BÖYLE GİDERSE BİZİ birlikte OLİMPİYATLARDA GÖRME TALİHİNİZ OLUR”

Mete Gazoz, kardeşi Melisa’yı genç bulunmasına karşın başarılı bulduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Melisa okçulukta fazlaca süratli ilerliyor. Samsun’daki müsabakada aldığı puan epey uygundu. bu türlü devam edeceğini düşünüyorum. İleride birlikte ulusal grupta, olimpiyatlarda madalya alabileceğimizi düşünüyorum. Olimpiyatlara birlikte katılmak ve kürsüye çıkmak istiyorum. Melisa da derece aldığında yanında olup alkışlamak ve onu destelemek için bağırmak istiyorum. Şu anda bu yolda gidiyor. bu biçimde giderse bizi birlikte olimpiyatlarda görme bahtınız olur.”

Genç sportmen Melisa Gazoz ise anne ve babasının okçu olması yardımıyla okçuluğa 3-4 yaşlarında başladığını anlattı.

Önemli olarak okçuluk müsabakalarına 8 yaşından itibaren katıldığını aktaran Melisa Gazoz, “Hedefim birinci olarak ulusal ekibe girmek. daha sonrasında milletlerarası müsabakalara gidip orada dereceler elde etmek. En büyük hayalim ise olimpiyatlara gidip orada madalya kazanmak. Abim olimpiyat şampiyonu ve daima onu takip ediyorum. Gelecekte bir gün ben de onun üzere madalya kürsüsüne çıkmak istiyorum.” sözlerini kullandı.