MotoGP, Bagnaia ve Martin Katar’da sondan bir önceki düelloda: İspanyol çölde antrenman yaparken İtalyan konsantre oluyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
2004 yılında yarış için doğdum MotoGPdevresi Lusail son 3 sezondur da ev sahipliği yapmıştır. Formula 1Bu yıl, Katar’ın bazı ihtişamlarıyla karşılaştırıldığında daha önce oldukça sade olan padokta devrim yarattı. Başkent Doha’nın 23 kilometre kuzeyinde, kesinlikle gece yarışları için açık bir çöl pisti (gündüzleri çok sıcak), karanlıkta yalnızca yakınlardaki etkileyici kapalı ve ışıklı spor tesisi “Nido”, Kuş Yuvası sayesinde tanınabiliyor 2008 yılından bu yana farklı disiplinlerde (yüzme, artistik jimnastik, hentbol) uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. İle Futbol Dünya Kupası 2022 Potansiyel olarak 3 milyon insanı barındırabilecek bir şehir, ikonik bir tesis olan Firavun ile rekor sürede inşa edildi. Lusail Stadyumu88.000 koltuk, otoyollar ve Doha’ya ulaşan bir metro. Geçen yıla kadar sezonun ilk GP’siydi; her zaman çağrıştırıcı ve muhteşemdi ama bariz bir zayıf noktası vardı: neredeyse her zaman boş tribünler. Valentino rossi Bu pistte 4 başarısı bulunuyor. Pecco Bagnaia 2018’de Moto2’de bizi kazandı ve aynı gece Jorge Martin Moto3’te: bu sezon her ikisinin de kendi kategorilerinde dünya şampiyonu olduğu sezondur. O zamandan beri Pecco bir kez podyuma çıktı. Martinator geçen yıl pole pozisyonundan başladı ancak yarışı bitiremedi. Moto3’te birlikte yarıştıklarında Piedmontlular her zaman Madridlilerin önünde bitiriyordu.

MotoGP, Katar’da Bagnaia’da ilk dünya maç noktasına sahip. Pecco ve Martin’in düşmesi yasak

kaydeden Massimo Calandri

13 Kasım 2023

Martin çölde antrenman yapıyor

Bir gün önce Martin, Aprilia sürücüsüyle birlikte çöl kumullarında off-road’a çıktı. Aleix Espargaróve yeni Moto2 dünya şampiyonu, Pedro Acosta: onlara Dakar efsanesi (5 kez kazanan) eşlik ediyordu, Nasser Al-Attiyah. Bagnaia otelde daha ihtiyatlı bir şekilde kaldı. Pecco, “Katar’da yarışlara geri döndüğüm için mutluyum” diyor. “Genelde her zaman rekabetçi olduğumuz başka bir pist. Malezya’da nihayet Cuma gününden itibaren hızlı başlamayı başardık ve Barselona’dan beri olmayan bir şekilde pole pozisyonuna geri döndük. Burada da aynısını yapabilmek önemli olacak. Sıralamada 14 puan önde çok fazla değil, amaç Jorge ile aradaki farkı artırmaya çalışmak olacak”. Takım arkadaşı, Enea Bastianini: “Geçen hafta Sepang’da nihayet üzerimden bir yük aldım ve artık daha özgür hissediyorum. Bisikletle eğlenmeye ve dolayısıyla hızlı olmaya geri döndüm. Bu hafta sonu, geçmişte yarıştığım ve geçen yıl ilk yarışımı kazandığım başka bir pistte yarışacağız. MotoGP. Kendimi bir kez daha tekrarlayabilir miyim bilmiyorum ama kesinlikle denemek istiyorum.”

Enea Bastianini: “Pecco Bagnaia Dünya Kupasını kazandı. Ama geri döndüm.”

kaydeden Massimo Calandri

13 Kasım 2023

Katar GP TV’de: Cumartesi ve Pazar saat 18:00’de koşulacak

Katar’da saat dilimi saatin 2 saat ileri alınmasına neden olur. GP’nin tamamı Sky Sport’ta canlı yayınlanacak, TV8 ise sıralama seanslarını ve sprint yarışını ücretsiz olarak yayınlayacak ve ardından ertelenecek. Moto3 için öğle vakti serbest antrenmanla başlayacak, ardından (İtalya saatiyle 12.50’de) Moto2 için antrenmanlar ve MotoGP için saat 13.45’te başlayacak; öğleden sonra saat 16.15’te ikinci Moto3 seansı, Moto2 için saat 17.05’te, saat 18.00’de ise MotoGP için bir saatlik seans var. Bu çok önemli çünkü en iyi 10 zaman Cumartesi günü doğrudan 2. Çeyrek’e gidecek.

Ardından Cumartesi günü: Moto3 11.30’da, Moto2 12.15’te. saat 13.00’te yarım saatlik MotoGP serbest antrenmanı, ardından 1. çeyrek 13.40 ve ardından 2. çeyrek; Moto3 sıralaması saat 15.50’de, Moto2 sıralaması ise 16.45’te yapılacak. MotoGP sprint yarışı saat 18.00’de başlıyor.

Pazar günü, yarışlar (MotoGP saat 13.45’te ısındıktan sonra): saat 15.00’te 16 tur süren Moto3 başlıyor; saat 16.15’te Moto2 (18.), 18.00’de MotoGP (22.).