MotoGp, Barselona: Espargaró serbest antrenmanda uçuyor. Bagnaia dördüncü, Marc Marquez kötü durumda

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Sezon sonunda emekli olmaya karar veren biri için, Aleix Espargaró Gerçekten iyi gidiyor: Kendi sahasında bir rekorla en iyi zamanı belirledi ve iki KTM'yi geride bıraktı. Güney Afrika Değirmenci ve Murciano Acosta birbirlerinden yalnızca binde biri kadar, Katalanlardan ise onda birinden daha az bir farkla ayrılırlar. İçinde ücretsiz testler İle ilgili Barselona ilk Ducati Bagnaia133 binde 4. sırada yer alıyor. Bu pistte Borgo Panigale motosikletleri her zamanki gibi zorlayıcı değil, “mütevazı” tur süresi bunu doğruluyor Martin0″231 ile 6. sırada bitiren Bastianini nasıl belirlendi Morbidelli (8.). Doğrudan 2. çeyreğe ilerleyen ilk 10, yarım saniyeden daha kısa bir sürede gruplandırılıyor. Marc Marquez Hala en iyinin tutarlılığından yoksun olduğunu söylerken yalan söylemiyor: 12. kez kardeşi Alex'i de geride bırakarak, yarın sabah en kötülerin sıralaması olan Q1'e girmek zorunda kalacak. Bir kereliğine, yalnızca en yeni nesil Red'ler, GP24'ler çalışıyor; şu anda: 4'ü de ikinci çeyrekte ve ilk 8'de, ancak Aprilia ve Ktm'nin şimdilik daha fazlası var.

Aleix Espargaró MotoGP'den emekli oluyor: “Eşim ve çocuklarım daha önemli”. Duyuru sırasında Martin gözyaşlarına boğuldu

kaydeden Massimo Calandri

23 Mayıs 2024

Espargaró: “Sadece eğlenmek istiyorum”

“Sürücülerin beyni şu şekilde çalışıyor: Sezon başında sakindim ama şimdi geleceğimi tanımladığım için kendimi daha da hafif hissediyorum. Sadece eğlenmek istiyorum. Umarım çok hızlı gitmem, yoksa pişman olurum” diye şaka yapıyor Aleix. Doğru seçimi yaptığımı biliyorum: Mental olarak %95 oranında olduğumu biliyorum ve bu sporda bu yeterli değil. Çok fazla şey var. Motosiklet sürmenin getirdiği stres nedeniyle gelecekte gençlere de yer bırakacağım ama bu hafta sonunun tadını çıkarmak istiyorum.”

Martin iyimser: “Hız muhteşem”

“Çok güzel bir gün, muhteşem hız. Aleix'in en iyi zamanından çok mutluyum”, diyor Jorge Martin kısaca. Brad Binder, birkaç tane fazla kayma yaptı ama 2. seferde: “Ne zaman eyerde kalsam iyi zaman ayarladım, daha dikkatli olmam gerekiyor” , diyor Güney Afrikalı.