MotoGP, işte yeni Yamaha. Quartararo: “Bir yıl önceki hataları tekrarlamayacağım”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
CAKARTA – “Yeni M1 dıştan güzel, zarif ve agresif. Ama en önemli şey kaportanın altında: motor. Sonraki testlerde yüzümüzü güldürecek mi göreceğiz.” Fabio Quartararo ve Franco Morbidelli sadece vaftiz ettiler yamaha dünyasının kahramanı kim olacak? MotoGP neredeyse üzerimizde – Mart sonunda Portekiz’den ayrılıyoruz – en ufak bir endişemizi gizlemeden. Çünkü Iwata’dan gelen mücevherin görünümü değişti (geleneksel elektrik mavisine biraz daha gri ekleyen Aldo Drudi’nin grafik dehası sayesinde daha genç ve daha cesur), ama önemli olan atlar: hızlanma gücü – özellikle virajlardan çıkmak – son sezonlarda ve geçen yıl hiç orada olmayan, kaslarının ağırlığı altında ezilen Fransız sürücüye açıkça şampiyonluğa mal oldu. Ducati.

Cakarta, şafakta motosikletin tanıtımına ev sahipliği yaptı. Takahiro Sumi (“Maksimum azami hızı garanti etmek için tüm alanlara müdahale ettik”, diye garanti verdi Yamaha başkanı), motor sporları geliştirme başkanı Yoşihiro Hidakagenel müdürün Lin Jarvis (“Savaşa girmek ve rakiplerimize eşit olarak meydan okumak için yeni bir görünüm”), ekip direktörü tarafından mario meregalli: Endonezya, Japon şirketi için giderek daha merkezi bir pazar haline geliyor.

Quartararo: “2022’nin hatalarını tekrar etmeyeceğiz”

Keskin virajlarda çok çevik, sonunda Reds ve diğerleriyle düzlükte mücadeleyi kaldırabilecek mi? İyi soru. “Her şeyi anlamak için onu kullanmak için sabırsızlanıyorum”: Quartararo, 2022’de sezon ortasında çoktan kazanmış gibi göründüğü bir dünya şampiyonluğunun elinden kayıp gittiğini gördü. Yamaha, ona nihayet güçlü bir M1 vaat ederek onu kalmaya ikna etti. luca marmoriniFormula 1’de eski bir Ferrari mühendisi olan , bu anlamda bir garanti olmalıdır. Fabio, “Bu yıl şampiyonluğu istiyorum, daha azına razı olmayacağım. Umarım kış boyunca Iwata’da çok çalışırlar,” diye açıkladı Fabio. Bunu bir savaş ilanı gibi görünen bir sözle bitiriyor: “Geçen sezon ben de hatalar yaptım: bir daha olmayacak.”

Enea Bastianini: “Ducati ile Bagnaia’ya MotoGP Dünya Şampiyonasını kazanmak için meydan okuyorum”

kaydeden Massimo Calandri

15 Ocak 2023

Morbidelli: “Podyuma geri dönmeye hazırım. Yakında”

Yamaha’nın bir uydu takımı olmayacak. Ekstra bir sorun olabilir. Yalnızca Diablo’nun verileri ve bir Franco Morbidelli iki karmaşık sezonun ardından, dünya şampiyonasına yaklaştığı zamanki gibi bir kahraman olmaya geri dönmek isteyen, Suzuki tarafından az farkla yenilen Durulama. Frankie, “Hata yaparak öğrenildiğini söylüyorlar, 2022’de yeni bir bisiklet keşfettim ve uyum sağlamam gerekti: bu iyi bir dersti”, diye gülümsüyor Frankie. “Şampiyona sonunda gelişmeye başladım, böyle devam etmek istiyorum. Kefaret arıyorum ve şöyle devam etmeyi düşünüyorum: Kış boyunca iyi çalıştım, her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor. bir an önce podyuma çıkmalı”

konular