MotoGp, Jerez: Binder sprint yarışını kazandı, Bagnaia ikinci oldu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Jerez’deki Cumartesi yarışında bu 2.likle, Ducati sürücüsü sıralamada 9. bitiren (Valentino Rossi takım sürücüsü için sadece küçük bir puan) Marco Bezzecchi’nin sadece 3 puan gerisinde yükseliyor ve avantajının 3 puana düştüğünü görüyor. yarınki yarışı sabırsızlıkla bekliyorum Podyumda Pecco, Avustralyalı Miller’ı 3. sırada kapattığı için iki Avusturyalı motosiklet arasında sıkıştı. Aprilia hayal kırıklığı: Aleix Espargarò sondan 6 tur sonra toprakta kaldı ama dikkatli olun: yarın öğleden sonra 3’te pole pozisyonundan başlayacak. Motogp’nin “yaşlı adamı” Daniel Pedrosa, 37 yaşında – yine bir Ktm’de: takım menajeri Francesco Guidotti’nin harika çalışması meyvelerini veriyor – 6. sırada bitirerek sıralama sonucunu tekrarlıyor: hatta Marc Marquez ve Bastianini’nin yokluğunda, Pecco Bagnaia’yı kesinlikle molaya gönderebilecek bir gp’de gridin en iyileri arasında olacak.

Pecco: “Büyük ilerleme ve yarın daha iyi olacak”

Binder, “İlk kırmızı bayrağın ardından bugün gerçekten zor bir yarıştı,” diye itiraf ediyor. “Olağanüstü bir tempoya sahip Jack’in arkasında kalarak lastikleri olabildiğince idare edebilmek için basitçe sürmem gerekiyordu”. Bugünün asıl kazananı, çıkmaz bir tünelde kalmış gibi görünen Pecco. Yerine. “Gerçekten mutluyum” diyor dünya şampiyonu: “Bu sabah hislerimi çoktan iyileştirmiştim, ancak hala bir şeyler eksikti çünkü üçüncü sektörde diğerlerinden çok fazla kaybediyordum. Bu öğleden sonra bazı önemli ilerlemeler kaydettik. Bundan fazlası imkansız olurdu. Yarın güneşli bir gün olabilir.” Jack Miller her zaman olduğu gibi bunu kutluyor: “Muhteşem bir gün, her şeyi çok iyi yapmayı başardık: Yazık çünkü son turda bir hata yaptım ve Pecco – haklı olarak – bundan faydalandı. Biraz hayal kırıklığına uğradım ama podyumdayız ve önemli olan da bu.

Espargarò hayal kırıklığı, ancak Aprilia yarın pole pozisyonunda

Pramac tescilli kırmızı motosikletiyle önce Miller’la, ardından Bagnaia ile mücadele eden mücadeleci bir Martin puanlara giriyor: Uydu versiyonuyla Aprilia’ların en iyisi olan Miguel Oliveira’nın önünde onun için 4. sıra. Portekizli Pedrosa’dan önce geliyor, ardından Zarco ve Bezzecchi’nin hemen önünde 7. bitiren Noale’den (Vinales) diğer resmi sürücü. Bez liderliği koruyor, ancak yarın – beşinci sıradan başlayarak – önde kalabilmek için tavşanı şapkadan çıkarmak zorunda kalacak. Ancak sıfır puan arkasında, Mooney Vr46’daki takım arkadaşı Marini. Quartararo 12., Morbidelli 16. ve Honda için unutulacak bir gün daha: Austin’de zafer kazanan Rins, ne yazık ki burada Jerez’de 13. oldu ve onun en iyisi.

Yamaha ve Quartararo, bitmeyen bir kriz

Yarış, Bezzecchi’nin de dahil olduğu Frankie ve Alex Marquez arasındaki temastan sonra Morbidelli’nin neden olduğu bir kaza nedeniyle starttan sadece 2 viraj sonra durdurulmuştu. Sürücüler 20 dakika sonra yeniden başladı ve Miller ve Binder’in iki KTM’si hemen liderlik etmeye başladı ve Avustralyalı, bundan yararlanan Martin ve Bagnaia’yı geçerek üçüncü sırayı aldı. Aleix Espargarò, ustalıkla geçen bir Cuma ve sabah pole pozisyonunun ardından 7. tur 9. virajda kendini yere bıraktı. Ondan önce Alex Marquez, Gresini takımının Ducati’si ve Honda uydusunda Japon Nakagami ile havadaydı. , ardından resmi olan Mir.

Ve padoktaki doktor öğrencisine öğüt veriyor

Finalde dikkatli ve titiz bir Bagnaia çok değerli bir 2. sırayı aldı. “Takım gerçekten iyi bir iş çıkardı, dün verdiğim işaretleri çevirmeyi başardılar. Bu sabah zaten önemli bir şey yapmıştık. 3. sektörde hala bir şeyleri kaçırıyorum ama kendime güveniyorum çünkü yarın için ne yapabileceğimizi biliyorum. Ön lastiğin basıncı arttı ama durumu iyi idare edebildim. Sıcakların büyük etkisi oldu, bu çok stresli bir pist ve bazı noktalarda sınırdaydık: verileri gözden geçirmemiz gerekiyor ama tempo çok iyiydi ve durumu iyi yorumlayabildik.” Arkadaki orta lastik, ne olabilir? “Uzun bir yarışta işleri doğru yapmak, öne çok dikkat etmek önemli olacak: daha az patlama, daha fazla yol tutuş, umalım KTM’de daha iyi oluruz.” Valentino Rossi burada padok, tavsiye dağıtıyor “Sözleri her zaman önemlidir. Ama yarın onun için önemli olan her şeyden önce potansiyeldir: ve işte oradadır “.