MotoGp, Martin Le Mans sprintini kazandı. Bagnaya üçüncü

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
LE MANS – Bir tane daha Ducati Fransız pistinde üst üste dördüncü kez podyumun en üst basamağında: Pramac Gp23 ile, Jorge Martin sprint yarışını kazandı Le Mans önceki Brad Bağlayıcı. Bu sonuç sayesinde Güney Afrikalı KTM geçerek genel klasmanda ikinci sıraya yükseldi. Bezzeki (7.) ve Pecco Bagnaia’da birkaç puan kemiriyor. Paradoksal bir şekilde, dünya şampiyonu yerleştirme ve nasıl geldiği konusunda liderliğini pekiştiriyor: bazı kurulum sorunlarını yönetmeyi başardı ve daha iyi olduktan sonra somut bir 3. sıra ile bitirdi. Marquez biraz tartışmalı bir sıra ile muhteşem bir düellonun sonunda. Honda Cannibal da son aşamalarda Honda tarafından geçildi. luca marini, Mooney VR46 takımında yarışan başka bir Ducati sürücüsü. Borgo Panigale için bu, sayısız güç gösterisi: ilk 4’te bir üçlü Kırmızı ve – Zarco ve Bez dahil – ilk 7’de 5. Quartararo, kanka, gerçek bir felaket: El Diablo beşinci sıradan kötü bir başlangıç yaptı, ancak dünden beri kendisine eşlik eden iyi tempo sayesinde sıra sıra toparlandı. Ancak bitmesine 4 tur kala M1’inin kontrolünü kaybetti ve kendini yere bıraktı. Puan da alıyorlar (birkaç tane) Aprilia: Aleix Espargarò (8.) Vinales’ten önce gelir.

sprint podyumu

Sprint podyumu (reuters)

Felicità Martin: “Benimle ve ekibimle gurur duyuyorum”

“Sonunda başardım,” diye kutluyor Martin. “Kendimle ve takımla gurur duyuyorum: Bu sadece bir sprint yarışı, tamam ama hiç hata yapmadan önde kalmanın güzel hissini yeniden keşfettim. Ve bu yarışın son birkaç virajından gerçekten keyif aldım.” Yarın öğleden sonra tekrar gülümsemeyi umuyoruz.” Brad Binder şu anda lider Bagnaia’nın 23 puan gerisinde. 10. start aldı ve birkaç tur sonra 4. oldu: “Başlangıcın çok önemli olduğunu biliyordum” diyor Güney Afrikalı. “Finalde rekabetçi olabileceğimden emindim. Yarınki uzun yarışta daha iyisini yapabiliriz.”

Bagnaia ve Yamyam tarafından “cezalandırılmamış” sollama

Bagnaia herkesin önünde muhteşem bir başlangıç yaptı, ardından nesnel olarak fazladan bir donanıma sahip gibi görünen Martin tarafından geçildi ve 5. turda Marquez tarafından saldırıya uğradı ve kendini savunmak için konumunu Binder’ın avantajına kaybetti. (inanılmaz sollama!), ancak bir sonraki turda Piedmontlu, ona da dokunan Yamyam’a teslim oldu. Ducati takım yöneticisi Davide Tardozzi, “Yapılabilecek bir hareket,” yorumunu yaptı. “Ama Pecco, Jerez’de Miller ile aynı şeyi yapmıştı ve onu bir sıra indirmişlerdi. Burada bazı şeylerin yapılamayacağını söylediler, o zaman neden Marc da cezalandırılmadı?”

Acı günah: “Marquez neden cezalandırılmadı?”

Yarışta dünya şampiyonu rakibini cehenneme gönderdi. Bitiş çizgisini geçen Bagnaia, “Bir gerginlik anıydı,” diye sertçe onayladı. “Sonra farkı kapattım ve 3. oldum. Bu benim hoşuma gidiyor, bazen yarışta agresif olmak gerekiyor. Beni kızdıran ölçüt: Eğer cezalandırıldıysam, neden aynısını Marquez’e yapmıyorum? Neyse, Eğlendim, başlangıçta zorlansam da belki arka lastiğin sıcaklığı çok yükseldiğindendir.Yine de kazanabileceğimi umuyordum ama podyumda bitirmek önemli.Yarın daha iyisini yapmaya çalışacağım. “