MotoGP Portekiz, Bastianini serbest antrenmanlarda en hızlı. Marc Marquez düşüyor ama temposu Yamyam benzeri

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
portimaoBastianini yeniden kahraman olur Marc Marquez düşüyor ama çok hızlı gidiyor Martin vazgeçmiyor, Bagnaia Sonunda kötü görünen bir günü telafi ediyor: Portekiz'deki ön elemeler Borgo Panugale'nin Gp24'ünün ve aynı zamanda 2 sürücüyü yerleştiren Ktm'nin kalitesini teyit ediyor (Miller, Bağlayıcı) ilk 5 arasında. Bugün sadece Cuma, kabul edildi ve pistin nemli kumla kirlendiği sabah seansı işe yaramazdı ya da neredeyse işe yaramazdı: ancak Canavarın geçen sezon olduğu pistten intikam almak için büyük bir arzusu var. talihsiz bir düşüşle sezonunu mahvetti. Rimini sürücüsü, Avustralyalı Miller'a göre onda birinden fazla avantajla günün en iyi zamanını belirliyor. Yamyam Marc (onda bir buçukta 3. sırada, Martinator çok uzakta değil) onun önünde kalmak için her yolu denedi: riske girmekten kaçınarak finalde başka kaymalara yol açan altüst oldu (Morbidelli, Marini, ondan önce Aleix Espargarò ve en küçük Marquez, Alex). Takım menajeri Davide Tardozzi'ye göre virajlarda kavrama sorunları yaşayan Bagnaia, son turda bunu telafi ederek 7. oldu: ilk günün zorlukları Piedmontlular için artık bir alışkanlık haline geldi. İyi haber şu ki, ertesi sabah her zaman bunu atlatıyor. Cumartesi günü İtalya saatiyle 12.15'te doğrudan ikinci çeyreğe yükselen ilk 10 arasında, Yamaha'lar da var. Quartararo (9.) e Durulamalar (10.), ardından Aprilia Viñalesnihayet bir reaktif Bezzecchi (6.). En kötülerin sıralaması olan Q1'e zorlanacaklar arasında işte çaylak Pedro Acosta KTM ile kaydeden Giannantonio diğer tarafta VR46 plakalı ve Kırmızı Morbidelli daha fazlasını hak eden bir büyüme.

Marc Marquez: “En hızlı rakibim Lorenzo, en akıllısı Valentino Rossi”

Muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

22 Mart 2024

Bastianini herkesin önünde: “Nihayet”

Bastianini gülümsüyor: “Gerekliydi, serbest antrenmanlarda herkesin karşısına çıkmayalı uzun zaman olmuştu.” “Özellikle geçmişte her zaman mücadele ettiğim bu pistte.” Cuma sabahı pek iyi geçmemişti. “Öğleden sonra pist iyileşti ve motor ayarındaki değişiklik sayesinde zamana karşı atak yaptım, bu da hız açısından daha fazlasını verebilsem bile iyiye işaret. Marquez bana şimdilik en etkili isim gibi görünüyor.” “

Marquez gülümsüyor: “Ama öğrenmem lazım”

Konu açıldığında Yamyam başını salladı: “Çok mutluyum, bu kayma çok yazık ama sonuçta güzel bir Cuma günü: kullanılmış lastikle iyi gittik, nerede çalışmam gerektiğini biliyorum ve yarın ben' Daha fazla ilerleme kaydetmeye çalışacağım. Şu anda 3.'yüm ama Pecco ve Jorge yakında gelecekler: ilk 5'te bitirmek bana yakışır, eğlenmek için buradayım.” Öğleden sonra yaşanan 'kaymayı' dürüstçe analiz ediyor: “Zaman atağına düştüm çünkü kendimi içgüdülerime teslim ettim ve daha fazla bir Honda'da olmadığımı unuttum. Ducati farklı, hâlâ öğrenmem gerekiyor. Ancak stresli bir yarışta Böyle bir günde, motosikletin nasıl davrandığını anlamalısınız, başlangıçta kaza yapmaktan kaçınmalısınız, ilk 10'da bitirmelisiniz, kendime nasıl 8 bile verebilirim”.

Bagnaia'nın huzuru: “Yarın her şeyi halledeceğiz”

Bagnaia'nın o gün hakkında anlattığı dinginlik ve özgüven etkileyici: “Cuma her zaman ve yalnızca bir iş günüdür; motosikletin mümkün olduğu kadar iyi performans göstermesini sağlamak için ne yapmamız gerektiğini anlamamız gerekiyor. Ne yazık ki sabah atıldık ve öğleden sonra erkenden yanlış yöne gittik.” Pecco uzun süredir en iyi olmaktan çok uzaktı: “En önemli ve olumlu olan şey, nereye müdahale etmemiz gerektiğini anlamış olmamız: yarın sabah GP24'ümüzle ilgileneceğiz, eminim ki her şey yoluna girecek. Bununla birlikte” Bisikletle, geçmişten farklı olarak ne yapmanız gerektiğini hemen anlıyorsunuz.” Rakipleri arasında onu kim etkiledi? “Ktm'yi iyi görüyorum, burada genellikle rahat değildi ve bunun yerine 2 sürücüyü anında liderler arasına yerleştirdi.”