MotoGP ve Bagnaia, Japonya'daki sprint yarışını kazandı ve sıralamada Martin'i geride bıraktı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Bagnaia, Japonya sprintini kazandı ve bugünü 4. sırada bitiren, dünya şampiyonasının liderliğini sürdüren ancak şimdi Pecco'ya karşı 15 puanlık bir avantaja sahip olan Martin'den 6 puan aldı. Pazar günkü GP'de (İtalya saatiyle sabah 7'de başlayacak) son şampiyon ön sıradan start alırken, İspanyol rakibi on birinci sıradaki dördüncü sırayı takip etmek zorunda kalacak. Muhteşem Bastianini Cumartesi günü podyuma çıktı ve muhteşem bir finalle Marc Marquez'le harika bir düello kazandı. İki resmi Ducatis'in zaferi ama sonunda herkesin önünde 7 Borgo Panigale motosikleti var. Sabah yeni bir rekor kırarak pole pozisyonunu kazanan Pedro Acosta, yarışın dörtte üçünü önde bitirmiş ancak 4 tur kala kaza yapmıştı.

MotoGP, Japonya: Acosta pole pozisyonunda, Bagnaia da ön sırada

05 Ekim 2024

Mutluluk Pecco: “Ama kolay değildi”

Bagnaia için bu, sezonun on üçüncü, sprint yarışındaki altıncı başarısı: «Kolay değildi, yarış boyunca dikkatli olmamız gerekiyordu: motosiklette daha az güce sahip bir haritam vardı. Çok mutluyum, böyle bir günde kazanmak ve puan almak gerçekten çok önemli. Yapılan çalışmalardan dolayı takıma teşekkür etmeliyim, bu şekilde devam etmeliyiz.”

Solladığınız Canavar: «Eğlendim»

Bastianini'nin Marquez'i son kez geçmesi insanı suskun bırakıyor. Rimini yerlisi “Güzel sprint” diye gülüyor. “Hız her zaman çok iyiydi: Sonunda Pecco'ya çok yakındım ama başlangıçta zaman kaybetmiştim. Marc bana saldırdı ama 11. virajda sert bir şekilde geri çekildim ve gözlerimi kapattım.”

Ve Marquez inliyor: “Sıralamalar çok yazık”

Marquez, sıralama turlarında sabah yaşananlar nedeniyle hâlâ kızgın: Pisti santimetrelerce kesme rekoru ile pol pozisyonunu elinden aldılar. “Harika vakit geçirdim ama ne olduğunu biliyorsun” diye mırıldanıyor. “İyi bir tempoya sahip olduğumu biliyordum, son turlarda Enea ile iyi bir mücadeleydi; ancak geride kaldıktan sonra lastiklerin sıcaklığı artmıştı. Bu podyumdan keyif alıyorum.”

Pecco yeniden başlangıcı buluyor, Acosta bir şeytan

Son yarışlardaki belirsizliklerin ardından Bagnaia yeniden startı buluyor: Yeşil ışıkta Pecco öne geçiyor, ancak birkaç tur sonra Acosta onu içeriden geçiyor. Bastianini ikiliyi yarım saniye kadar takip ediyor, Binder kısa süre sonra teknik bir sorun nedeniyle pes ediyor ve üçüncü sıradan başlayan dördüncü Marquez'e ve ardından Martin'e yer bırakıyor.

Mazarron Köpekbalığı'nın sonu çakılda

Mazarròn'un Köpekbalığı Pedro tempoyu artırıyor ve Bagnaia'ya karşı avantajını onda 7'ye çıkarıyor: ancak bunu abartıyor, Ktm'sinin kontrolünü kaybediyor ve kendini çakıl taşlarına buluyor. Moto2 dünya şampiyonu olan yirmi yaşındaki İspanyol çaylak için gerçek bir suç. Çocuk bu başarıyı hak etmişti ama bulduğu yetenekle yakında bunu tekrar başarabilecek.

Martin memnun, herkesten 7 Ducati önde!

Marc Marquez resmi Ducati ikilisinde ilerlemeye başlarken Martin dördüncü sıradan memnun görünüyor. Bitime 2 tur kala Yamyam saldırır, Canavar'ı yakalar, ancak canavar öfkeyle karşılık verir ve önüne döner. Tamamen kırmızı bir final ve Marc ve Martin'in ardından Morbidelli, Di Giannantonio ve Alex Marquez geliyor: Herkesin 7 Ducati önünde.