MotoGP’de tüm sürücüler Bagnaia ve Ducati’ye güveniyor: “Onlar bir numara”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
PORTİMAO – Oyunun kahramanları arasındaki tahminler MotoGP ağızda bir Bulgar plebisitinin tadı bırakıyorlar. Francis Bagnaya, dünya şampiyonu, başlayan sezonun favorisinden daha fazlasıdır. Pecco da dahil olmak üzere 24 sürücüden 24’ü yarışmada 1 numara için oy kullandı. Ducati. “Fakat Quartararo ile yamaha geçen hafta önemli ilerleme kaydetti, Marc binlerce şey denedi ve eminim başlangıçta çok hazır olacak, le Aprilia diğer tüm ducatisti’ler gibi bir izlenim bırakıyorlar. Bastianini Kafasında”. Peki, neden öyle diyorlar? “Çünkü testlerde çok hızlı gittim: bu doğru, burada Portekiz Kazanabilirim. Ama sezon çok uzun, her şey olabilir: geçen seneyi hatırlıyor musun?” Pekala: Quartararo önde ve Pecco -91’de peşinde. Ancak şampiyonanın ortası bitmiş gibi görünüyordu. “Bu sefer daha iyi başlayabilirdi Benim için, çünkü geçmiş hatalardan ders aldım ve GP23’te kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Rahat bir motosiklet, benim tarzıma daha çok uyuyor: Çok geç fren yapıyorum ve virajlara çok hızlı giriyorum, sonunda dengedeyim.” sürat yarışı ve geleneksel ırklar. “Genajdaki 1 numarayı sevdiğimi biliyorum ve onu korumak için her şeyi yapacağım.”

Quartararo: “Sprint yarışında çok fazla risk var”

Bu adamlar her sene sezona daha zayıf, neredeyse iskelet gibi başlıyorlar. Fabio Quartararo gerçekten de bir istisna değil. Ve her zaman olduğu gibi güzel bir gülümseme sunuyor: “Şu anda kesinlikle önde olsa bile Pecco ile son yarışa kadar mücadele etmek için ayrılıyorum. Yamaha’dan daha fazla güç istedim: burada ama yine de gelişebiliriz. Gövde ve aerodinamiğin, günümüzle geçmiş arasında bir karışımı vardı: Ducati’ye kıyasla hala bir şeyler kaybediyoruz, ancak hepimiz sınırdayız. Zirvede kalmak istiyorsak gelişmeye devam etmeliyiz. ” Sprint yarışını gerçekten sevmiyor. “Halkın ilgisini çekmek için eğlenceye ihtiyaç olduğunu anlıyorum ama çok şey istiyorlar. Riskler yüksek, fiziksel olarak çok zor olacak.”

Felicità Bagnaia: “Yeni Ducati daha da hızlı”

kaydeden Massimo Calandri

13 Mart 2023

Marquez: “Podyuma çıkmak imkansız”

Marquez her zaman strateji oynar ve neredeyse bir teslimiyet işareti olarak ellerini kaldırarak başlar: “Burada, Portekiz’de bir başarı düşünemiyoruz, podyum bile. Ama çok çalışıyoruz, yakında rekabetçi olmayı umuyoruz. Gride çok iyi bir şekilde yerleşmemize yardımcı olabilecek uçan tur ile.” Ancak Ducatiler.. “Onları yenmeyi düşünmek için bile çok uzağız. Ve Pecco herkesten daha uzakta. Bir şey bulmalıyız – motor değil, belki aerodinamik – en azından biraz daha yakın. Ve belki o zaman tıpkı 2022’nin ikinci yarısında her şeyi alt üst eden Bagnaia gibi yaparız.” olası veda söylentileriyle karşılaştırıldığında hondakuru bir şekilde cevaplıyor: “10 yıl önce benimsediğim projeye hala inanıyorum, hırsım o zamankiyle aynı”.

Marquez, alarm çalıyor. Puig: “Honda kazanmadan veda edebilirdi”

muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

23 Mart 2023

Bastianini: “Hemen güçlü başlamalıyım”

Kırmızılar içindeki Enea Bastianini, bir çocuk kadar mutlu. “Başlamak için sabırsızlanıyorum. Hazırlıklı geliyoruz. Ama bu sprint yarışı hikayesi (Marc Marquez’in bile hoşuna gitmiyor) bir daha asla eskisi gibi olmayacak. ed) stratejileri bozar. Her şeyi finale sakladığım diğer yıllardaki gibi değil, hemen güçlü başlamayı ve herkesle savaşmayı öğrenmem gerekecek. Bakalım, gerçekten merak ediyorum.” Bisikleti beğendiğini söylüyor, “Çünkü bana GP22’den çok da farklı gelmiyor: En önemli şey bir kutu ile iyi iletişim kurmak, hepsi bu. benim için yeni Atmosfer rahat ve kendimi iyi hissediyorum”. Geçen yılı, bir uydu takımının (Gresini) Ducati’sini ata binerek, hatırlanması gereken üçüncü sırada bitirerek bitirdi. “Harika bir sezondan geliyorum, kendinizi tekrar etmek her zaman karmaşıktır. Birçok hızlı ve hırslı sürücü var ama Bagnaia gerçekten 1 numara: Ondan çok şey öğrenmem gerekiyor, özellikle başlangıçta, umarım bunu çabucak yapabilirim.”

Yeni MotoGP yeniden başlıyor, yarışlar ve gösteri ikiye katlanıyor: Bagnaia encore peşinde

kaydeden Massimo Calandri

22 Mart 2023

Aleix Espargarò ve bir Aprilia kahramanı

Daha 9 gün önce sağ kolundan ameliyattan dönen, Alex Espargarò harika hissettiğine yemin ediyor. “Kariyerim boyunca hiç olmadığım kadar hazırım, inanılmaz bir coşkuyla doluyum.” Tüm rakipler Aprilia’yı en hızlı bisikletlerden biri olarak gösterdi, o ve Maverick Vinales 2023’ün iki büyük kahramanı olarak. “RS-GP geçen yıl zaten çok güçlüydü: bu sezon için büyük bir değişiklik olmadı, ancak aerodinamikten başlayarak onu iyileştiren bir dizi müdahale oldu. Çok iyimseriz, ancak ilk yarışı bekliyoruz” dedi. İlk randevu FP1’lerle Cuma günü İtalya saatiyle 11.45’te (burada Portekiz’de 10.45’te).

MotoGp, Bezzecchi: “Sprint yarışında şaşırtmaya hazır, favoriler bunu riske atmaz”

muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

23 Mart 2023