Motokros şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek Irmak Yıldırım’ın şampiyona heyecanı

tesbih

New member
Motokros şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek Irmak Yıldırım’ın şampiyona heyecanı Afyonkarahisar’da eylül ayında düzenlenecek Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası’na (WMX) katılacak 16 yaşındaki Irmak Yıldırım, şampiyonaya giden süreçte yaptığı çalışmaları anlattı.

Yıldırım, yakın vakitte idman yaparken virajı dönemediği için düştüğünü ve bu yüzden omzunda kırık meydana geldiğini belirtti.

Yavaş yavaş güzelleştiğini ve yakın vakitte pistlere döneceğini vurgulayan Yıldırım, “İyileştikten daha sonra idmanlara son gaz devam edeceğim. Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası’na hayli az bir süre kaldı. Gün geçtikçe heyecanım artıyor. Beni destekleyen herkese epey teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kendisine takviye verenlerin yüzünü kara çıkarmamak için hayli çalıştığını aktaran Irmak Yıldırım, “Kimseyi yüz üstü bırakmak istemiyorum. O yüzden çalışmaya devam edeceğim. Elimden gelenin en güzelini yapacağım. Dünya Şampiyonası’na birinci kez katılacağım. Oradaki yarışçılar da farklı ülkelerin en düzgünleri. Şiddetli bir yarış olacak. Ben de en uygununu yapmaya çalışacağım. Afyonkarahisar Belediyesi ismine yarışmaktan onur duydum ve epey sevindim. Zira ardımda bana güvenen insanların olduğunu bilmek hoş hissettiriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırım, toplumsal medyada büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Dünya Şampiyonası’nda elimden geleni yapacağım. Herkes benim yaptığımı duyar duymaz ‘ben niçin yapmayayım’ diyor. Bir örnek teşkil ediyor olmak hoş hissettiriyor.” formunda konuştu.

Bu sporda çalıştıkça hoş şeylerin ortaya çıktığını anlatan Yıldırım, “İlerde Türkiye ve Dünya Şampiyonası’nda hoş şeyler olabilir.” sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE BİRİNCİ KERE BİR BAYAN SPORTMEN, MOTOSİKLET BRANŞINDA DÜNYA ŞAMPİYONASI SEVİYESİNDE YARIŞACAK”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke de 1-5 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası’na dünyanın dört bir yanından atletlerin katılacağını söylemiş oldu.

Şampiyonada Türkiye’den de fazlaca deneyimli, yetenekli atletlerin yer alacağını tabir eden Akülke, “Bu şampiyonada bir birinci olacak. Türkiye’de birinci kere bir bayan atlet, motosiklet branşında Dünya Şampiyonası seviyesinde yarışacak. Bundan daha sonra da Türk hanımının gücünü motosiklette de bakılırsaceğiz inşallah. Irmak Yıldırım’ın yarışlarda uygun bir performans sergileyeceğini düşünüyoruz.” diye konuştu.