MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGREMİZE KATILIM İÇİN 31 MAYIS SON GÜN !

Barcali

Active member
MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGREMİZE KATILIM İÇİN 31 MAYIS SON GÜN !
Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olarak, Türk Dünyası ülkelerinin sosyal ve kültürel alandaki işbirliğini mühendislik ve fen bilimlerine yönelik alanlara da taşınmasına katkı sağlamak amacıyla ilkini 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında, 2.sini ise 7-10 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlediğimiz Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi’nin 3.sünü 22-24 Ekim 2021 tarihleri arasında; dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu Covid-19 küresel salgını nedeniyle çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleştireceğiz. Kongre süreci ilan edilen takvim doğrultusunda devam etmektedir. Kongre ile ilgili tüm bilgilere www.teskongre.org adresinden ulaşabilir, http://teskongre.org/fm2021/bildiri-gonderme/ linkinden kayıt olabilir, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar bildiri özetinizi yükleyebilirsiniz. Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olarak inanıyoruz ki, Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği’ne üye olan eğitim sendikaları ve eğitim ile ilgili stk’lar ile ortaklaşa yaptığımız bu faaliyet, ülkeler arasında kuracağı iletişim köprüleri sayesinde başta eğitim kurumları ve sivil toplum gibi alanlarda da yeni işbirliği sahaları oluşturmaya vesile olacaktır. Bu tür işbirliği platformlarındaki bilimsel çalışmalar; yeni bilgi ve yöntemleri paylaşma, ülkeler arası bilim ve teknolojik gelişmeleri takip etme, sınır aşan sorunlara yönelik çözümler üretme, siyasi ve kültürel yakınlaşmaya bilgi ve teknoloji boyutu ile katkı sağlama, yeni ortaklıkların oluşturulması noktasında önemli rol oynayacaktır. Türk Dünyasının ürettiği bilimsel bilginin paylaşımına bir imkan sağlamak üzere düzenlediğimiz 3. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi’ne, Kongrenin ilan edilen konu başlıklarında çalışma yapan tüm bilim insanlarını ve eğitimcilerimizi davet ediyoruz.

turkegitimsen.org.tr adresinden alıntılanmıştır. Haberin kaynağı için siteyi ziyaret ediniz.