Nişantaşı’nda bayana hücum: Burada yeriniz yok

HoVaRDa

New member
Nişantaşı’nda bayana hücum: Burada yeriniz yok İstanbul Teknik Üniversitesi araştırma vazifelisi Sevinç Parıltı Akkaya bir arkadaşıyla Nişantaşı’nda bir parka gitti. Argümana nazaran parkta kedileri seven Akkaya’ya, Eray Çakın “Kediye dokunamazsınız, burası kedi parkı, sizin burada yeriniz yok” diyerek elindeki şişeyle saldırdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, olayın 6 Haziran’da Teşvikiye Mahallesi’ndeki bir parkta meydana geldiğini ve mevzuyla ilgili çalışma başlatıldığını bildirdi. “Kasten yaralama ve tehdit” hatalarından isimli makamlara sevk edilen Eray Çakın, isimli denetimle hür bırakıldı. Akkaya da darp raporu alıp Çakın’dan şikayetçi oldu

BAYANA ATAK KINANDI

Yaşanan olay üzerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül toplumsal medya hesabından geçmiş olsun bildirisi paylaşarak şu sözleri kullandı: “Nişantaşı’nda kelamlı ve fiili hücuma maruz kalan Sevinç Işık Hanımefendi ile görüştüm. Geçmiş olsun dileklerimi ileterek, sürekli yanında olduğumuzu bilmesini istedim.” Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ve Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık hücuma reaksiyon gösterdi.

Altun “Bu şiddete maruz kalan kişi başörtülü olduğu için mi kimi ‘insan hakları’ savunucuları, ‘kadın hakları’ aktivistleri seslerini çıkarmıyorlar? Nedir bu onaylayıcı sessizliğin sırrı?” diye sorarken Bakan Yanık davaya müdahil olacaklarını duyurdu.

EZGİ MOLA: HÜRMET DUYMAYI ÖĞRENECEKSİN

Oyuncu Ezgi Mola da akına toplumsal medya hesabından reaksiyon göstererek şunları söylemiş oldu:

“İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Bu “terbiyesizliği” -içimden geçenleri siz anlarsınız artık- iğrenç buluyorum, iğrenç. Sana ne kardeşim sana neee, istediğini giyecek, istediğini takacak ve sen hürmet duymayı it üzere öğreneceksin! Kâfi be!!!!” İstanbul Teknik Üniversitesi saldırıyı toplumsal medya hesabından kınayarak olayın takipçisi olacaklarını duyurdu: “Mimarlık Kısmı Araştırma gorevlimiz Sevinç Parıltı Akkaya’ya yapılan berbat saldırıyı kınıyoruz. Nefret telaffuzuyla başlayan ve akabinde fizikî şiddete varan davranışlarıyla akademisyenimizi darp eden kişinin hak ettiği cezayı alması için bu olayın takipçisi olacağız.”