“O gün bütün kulüp ağladı”

ahmetbeyler

Active member
Önümüzdeki cumartesi, 1. FC Union Berlin'in tecrübeli oyuncuları ve çalışanları, 2017'den 2022'ye kadar Iron Men formasını giyen Grischa Prömel ile Hoffenheim'daki lig maçında yeniden bir araya gelecek. Bu süre zarfında 29 yaşındaki oyuncu, Almanya'nın en iyi ligindeki en iyi orta saha oyuncularından biri haline geldi ve Union'ın Bundesliga'ya yükselmesine ve hızla orada yer almasına yardımcı oldu. Sonunda, bir buçuk yıldan biraz daha uzun bir süre önce, gençliğinde zaten aktif olduğu TSG'ye geri döndü.

Eski arkadaşlarıyla yapacağı düello öncesinde RBB'ye verdiği röportajda TSG'deki kişisel durumu hakkında bilgi verirken, Union'a olan sevgisinden de bahsetti. Düzenli olarak Rani Khedira ve Christopher Trimmel ile iletişim halinde ama aynı zamanda takıma yakın diğer kişilerle de hâlâ iletişim halinde.

Yedi maç üst üste galibiyet alamadan

Eski kulübünün geçen sonbaharda yaşadığı krizle ilgili somut bir açıklaması yok. Prömel: “Muhtemelen bunu yargılamak için çok uzaktayım. Yine de futbolda neyin mümkün olduğunu biliyorum. Ve futbolda on yılı aşkın süredir işlerin böyle gitmediği açık bir şekilde ortaya çıkıyor.Önemli olan böyle bir aşamadan ne gibi sonuçlar çıkardığınız ve böyle bir duruma nasıl tepki vereceğinizdir.

Prömel'e göre teknik direktör Urs Fischer'in ayrılışı onu çok etkiledi, “Çünkü Union'daki yıllarım da dahil olmak üzere pek çok güzel anı onunla ilişkilendiriyorum. Sanırım o gün bütün kulüp ağladı. “Urs Fischer'in orada ne yaptığını görebilirsiniz.” Demir takımın Şampiyonlar Ligi'nde oynaması da onda güçlü duygular uyandırdı: “Maçları izledim. Union'ı gördüğümde kalbim açıldı. Ancak o dönemde bilinçli olarak yeni bir yola karar verdim ve orada uzun süre kalıp yas tutan biri değilim.”

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Ancak Hoffenheim'da işler onun için umduğu kadar iyi gitmiyor. Geçen sezon küme düşme mücadelesi vardı ve bu sezon da beklentilerin çok gerisinde kaldılar. Son dönemde üst üste yedi maça galibiyet alamadan çıktılar. Prömel, Union'a karşı oynadıkları maça ilişkin şunları söyledi: “Sadece nasıl savunma yapacaklarını biliyorlar, kendilerini her şeye veriyorlar, bunu yakın zamanda Wolfsburg'a karşı gördük. Tutkulu oynuyorlar ve kadroda kaliteli bir takım var. Bu nedenle kolay bir maç olmayacak.”