Ödül merasiminde Nihal Yalçın’a karşı reaksiyonları gündem olan Tamer Karadağlı, sessizliğini bozdu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Ödül merasiminde Nihal Yalçın’a karşı reaksiyonları gündem olan Tamer Karadağlı, sessizliğini bozdu 58. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nde En Güzel Bayan Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Nihal Yalçın’ın ödül aldığı sırada değişik anlar yaşandı. Yalçın’ın konuşması sırasında Tamer Karadağlı, saatine bakarak ve çeşitli mimikler göstererek sıkıldığını belirli eden tutumlar gösterdi. bir süre daha sonra ise dayanamayarak konuşma devam ederken oyuncuya mükafatını uzattı. Bunun üzerine Yalçın ise “Kim verdi mükafatı? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” sözlerini kullandı. Bu hareketiyle gündem olan toplumsal medyada reaksiyon gösterilen Tamer Karadağlı’dan birinci açıklama geldi.

“BİR ŞEY SÖYLEMEDEN LİNÇ YEDİM”

Yaşanan olayın akabinde toplumsal medyada gündem olan Tamer Karadağlı, TV8 ekranında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak kendini şu sözlerle savundu: “Ben hiç bir terbiyesizlik yapmadım. Dönüp bana ‘sus mu diyorsun’ dedi. Ben de hayır ödülünüzü alın onunla konuşun dedim. Zira zafer konuşmaları mükafatla yapılır. Ben bu kadar ciddiye almadım olanları. Ben hiç bir şey söylemedim linç yemeye başladım. daha sonra ona sahip çıkmaya başladılar. Orada konuşma uzadığı için sıkılmış olabilirim. Kendi meslektaşlarını aşağılaması benim hoşuma gitmedi. Ben Nihal Yalçın’ı yalnızca oyuncu kimliğiyle değerlendiriyorum. Benim sevdiğim bir oyuncu kendisi. ‘Kadınların konuşması bastırılıyor’ denildiğinde olayın içeriğine bakmaya başladım. Yalçın’ın paylaşımlarına bakmaya başladım. ‘Selahattin Demirtaş’a özürlük’ falan demiş. Demirtaş ‘Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi bu bayan onu mu destekliyor? Pelvin Buldan falan da ona sahip çıktı. Terörist örgütünün karşısındayım ben. Artık gidip onlara sormak lazım. HDP milletvekilleri sahip çıktı.”

“HANGİ BAYANA NE DÜŞMANLIK YAPMIŞIM?”

“Bana söylenen şey bu şenliğin sanatla alakasının olmadığı, yalnızca politik olması. Gittiğime de pişman oldum. Kimin neyi savunduğu hangi partiye oy verdiğinin bir değeri yok. Burada sanatta bahsedildiği için ben sorgulamadan gittim esasen hanımefendi HDP’yi ve Demirtaş’ı sahiplenen biriymiş. Hangi bayana ne düşmanlık yapmışım ben? Bayan düşmanlığı ne demek? Benim son oynadığım Savaşçı dizisindeki rolüm mü onu rahatsız etti.”

YALÇIN, KARADAĞLI’NIN TAKLİDİNİ YAPTI

Tamer Karadağlı’nın reaksiyonlarının akabinde toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Nihal Yalçın, “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine müsaade vermeyin! Bu gece benim gecem” dedi. Yalçın bu açıklamasının akabinde bir arkadaşıyla görüntü çekerek Tamer Karadağlı’nın taklidini yaptı.

Altın Portakal’da Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında Tamer Karadağlı’nın halleri geceye damga vurdu
Nihal Yalçın’dan Tamer Karadağlı’ya cevap: Lütfen önüme geçmesine müsaade vermeyin
Nihal Yalçın, konuşması sırasında halleri reaksiyon çeken Tamer Karadağlı’yı taklit etti