Öğretmen imtihanda derslere paydos!

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Öğretmen imtihanda derslere paydos! Öğretmenlerin tüm karşı çıkmalarına karşın MEB, meslek imtihanını yapmakta direniyor.

İlk
ve orta dereceli okullar 12 Eylül’de açılıyor. 1.2 milyon öğretmenden 614 bin 446’sı yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu’na nazaran 19 Kasım’daki, ‘Uzman Öğretmenlik’ ve ‘Başöğretmenlik’ imtihanına girebilecek. Öğretmenlerin tüm karşı çıkmalarına karşın MEB, meslek imtihanını yapmakta direniyor.

DERS BEKLEMEYİN

Öğretmenler, 12 farklı uzmanlık alanında sorulması mümkün mevzularla ilgili binlerce sayfalık metinleri ezberlemeye çalışıyor. Bakanlık da ayrıyeten 180 saatlik eğitim verdi. Birinci sefer yapılması planlanan 19 Kasım’daki meslek imtihanı, okullar açıldıktan daha sonra gerçekleştirilecek. Öğretmenler, imtihana hazırlandığı için bilhassa ilkokullarda 19 Kasım’a kadar yaklaşık 2 ay okullarda verimli ders işlenmesi beklenmiyor.

İPTAL İSTENİYOR

Özel Dal Öğretmenleri Sendikası da, maaş düşüklüğünü protesto için Ankara’da 30 Ağustos’ta aksiyon yapacak. Eğitim Gücü Sen, uzman öğretmenlik imtihanını boykot sonucu alırken Eğitim İş, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Anadolu Eğitim Sen, “MEB itibarıma dokunma” diyerek, imtihanın iptal edilmesi daveti yaptı.

Öğretmene hürmet aksiyon takvimi

■ 31 Ağustos’ta 81 vilayette aksiyonlara start verilecek.

■ 1 Eylül Burdur, 2 Eylül İzmir, 3 Eylül İstanbul’da, 5 Eylül Samsun, 7 Eylül Diyarbakır’da aksiyon var.

■ 9 Eylül’de Başöğretmen Atatürk’ü, Anıtkabir’de ziyaret.

■ 12-16 Eylül’de, ‘Her Öğretmen Uzmandır” hareketi.