#ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor

Barcali

Active member
#ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor
Türk Eğitim-Sen ek atama talebiyle dün akşam saat 20.00’de #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor etiketiyle twitter çalışması gerçekleştirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın ilk tweetiyle başlayan çalışmaya binlerce öğretmen mesajlarıyla destek verdi. Ek atamanın 2020 KPSS’ye giren öğretmenler arasından yapılmasının talep edildiği çalışmada; Ankara’da ek atama talebiyle 03.06.2021 (Bugün) yapılacak ve Türk Eğitim-Sen’in destek vereceği eyleme de vurgu yapıldı. Genel Başkan Talip Geylan da genç öğretmenlerimize destek verilmesi çağrısında bulundu. Ataması yapılmayan öğretmenlerin hak mücadelesinde daima yanlarında olduklarını belirten Geylan,"Twitter'daki bu etkinliğimiz umuyoruz ki yetkilileri de harekete geçirecek ve binlerce ataması yapılmayan öğretmenimizi sevindirecek bir karara imza atılacaktır. Ek atama konusunda ısrarlı olacak ve atama gerçekleşene kadar da bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz." dedi. Genel Başkan mesajlarında şu ifadelere yer verdi: “Genç öğretmenlerimiz, yarın Ankara’dan ses yükseltecek ve ek atama taleplerini dile getirecekler. Hükümet, bu sese kulak vermeli ve 2020 KPSS’ye göre ilave öğretmen atama sürecini bir an önce başlatmalıdır. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor EK ATAMA HAKTIR! 20 bin öğretmen ataması, AKP Hükümetleri süresince yapılan en az atama sayısı oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın genç meslektaşlarımızın bu haklı sesine kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor EK ATAMA ŞARTTIR! Hali hazırda 109 bin norm açığı var ve 69 bin ücretli öğretmen çalışıyor. Hal böyleyken, 2021’de sadece 20 bin atama asla yeterli değildir. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Öğretmenler işsiz, öğrenciler öğretmensiz kalmasın diye... #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Ataması yapılmayan öğretmenlerimizin mesajları da şu şekildeydi: “ Gece gündüz demedik 8 aydır emeklerimizin karşılığını bekliyoruz. İmkan ve mümkün arasında sıkışıp kalmak istemiyoruz. Öğretmenler yarın Ankara'da hayaller için bir araya gelecek.Sesimize ses olur musunuz? #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Aylardır her yerden canla başla sürdürdüğümüz bu haklı mücadeleyi yarın ek atama ile taçlandıracağız herkes müsterih olsun. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor 2020 KPSS olarak çok mağdur edildik. Hakkımız olanı almaya yarın Ankaraya geliyoruz. Gelecek öğretmensiz olmaz. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Ankara bahtımızın karasını sen sileceksin, karanlık yüreğimize sen ışık olacaksın. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Efendiler yarın ek 40 bin atamayı alacağız. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Gece gündüz ders çalıştık. KPSS'den atanabilecek puanlarımızı aldık. Yarın Ankara'da herkesin kalbine dokunacağız. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Susma haykır! Ek atama haktır! #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Geceleri rahat uyumak istiyorum, durup durup benim sonum ne olacak diye düşünmek istemiyorum, geleceğe yönelik planlar yapmak istiyorum, hayatımızı şekillerdirmek istiyoruz. Bize artık hakkımızı verin! #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Dersimizi çalıştık sıra ders çalıştırmakta #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Öğretmelerimiz hakları için tek yürek. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Emeklerimiz ekmek olsun diye. #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor Tüm yorgunluğumuzun mükafatını sen ver Ankara #ÖğretmenAnkaradaEkAtamaİstiyor

turkegitimsen.org.tr adresinden alıntılanmıştır. Haberin kaynağı için siteyi ziyaret ediniz.