Öğretmenler için meslek imtihanı yapan MEB’in doruğunda eğitimci yok!

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Öğretmenler için meslek imtihanı yapan MEB’in doruğunda eğitimci yok! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, elektronik mühendisi. 4 yardımcısı var. Yalnızca biri öğretmen kökenli. Başkaları hafız, ilahiyatçı-programcı ve makine mühendisi…

Milli Eğitim’de birbiri gerisine skandallar patlıyor. KPSS imtihan sorularının çalınmasının akabinde, uzman ve baş öğretmen meslek imtihanı da tartışmaya yol açtı. CHP ve UYGUN Parti başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener, imtihanı eleştirdi. Eğitim Danışmanı Ali Taştan da, “Atanan öğretmen bir daha imtihana alınıyor. Bakan yardımcıları bu biçimde bir imtihana girdiler mi?” diye sordu.

Mahmut Özer

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki yöneticilerin eğitimci olmaması dikkat çekiyor. Bakan Mahmut Özer İTÜ’de elektronik haberleşme mühendisliği eğitimi aldı. Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak çalıştı.

Bakan yardımcısı Sadri Şensoy

Bakan Yardımcılarından Nazif Yılmaz, Kayseri Develi İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında hafızlık yaptı. Başka Bakan yardımcısı İlahiyat mezunu Osman Sezgin ise TRT’de ‘’Kutlu Yuva-Mutlu İnsan” isimli programlar yapıyordu. Bakan yardımcısı Sadri Şensoy da makine mühendisliği eğitimi aldı ve diferansiyel denklemler konusunda uzmanlaştı.

Bakan yardımcısı Osman Sezgin

MÜDÜRLERDE DURUM AYNI

MEB’de Ölçme Kıymetlendirme İmtihan Hizmetleri Genel Müdürü Murat İlikhan tıp tabibi, Strateji Geliştirme Lideri Fatih Leblebici makine mühendisi. Dış İlgiler Genel Müdürü Hasan Ünsal kamu idaresi mezunu.

Bakan yardımcısı eğitimci Petek Askar

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ertuğrul Karalar, iktisat fakültesi mezunu. Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ilahiyat fakültesi mezunu ve Adalet eski Bakanı Abdulhamit Gül’ün kardeşi.

Bakan yardımcısı Nazif Yılmaz

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu tıp hekimi. İç Kontrol Ünite Lideri Sibel Şatana ise kent plancısı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Lideri Uğur Tecir ise daha evvel AKP Küme Lideri İsmet Yılmaz’ın müdafaa müdürüydü.