Öldürdü, yardım çağırdı, taziyesine gitti! 9 yaşındaki Berat’ın katili tanıdık çıktı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Öldürdü, yardım çağırdı, taziyesine gitti! 9 yaşındaki Berat’ın katili tanıdık çıktı Adana’da sulama kanalında boğularak hayatını kaybeden 9 yaşındaki çocuğun katili 19 yaşındaki komşuları çıktı. Gözaltına alınan katil zanlısı sözünde “bana küfredip bahçeye ektiğim biberleri koparıp yiyordu” dedi.

Yüreğir ilçesi Yenidoğan Mahallesinde yaşayan Berat Coşan Göl (9) olay günü oturdukları apartmanda üst kat komşuları olan 19 yaşındaki Anıl Songürer’le birlikte sulama kanalı kenarına gitti. Göl, sulama kanalında kayboldu. Korkan Anıl Songürer, durumu polise bildirdi.

Songürer olay yerine gelen polise Göl’ün sulama kanalına girip ondan sonrasındada kaybolduğun söylemiş oldu. Bunun üzerine olay yerine çağrılan su altı grupları kanalda arama başlattı. Arama kurtarma çalışmalarına Anıl Songürer’de katıldı olay yerine gelen polislere, “Anıl abi beni kurtar diye bağırdı ben de yardım çağırmaya koştum” diye bilgi verdi. Songürer bir süre daha sonra konutuna döndü.

“ÇOCUĞUN CANSIZ VÜCUDU KANALDAN ÇIKTI”

Saat 22:00 sıralarında su altı polisi Berat Coşan Göl’ün cansız vücudunu sulama kanalında bularak çıkardı. Göl’ün küçük vücudunu polisin kucağında taşıması yürekleri yaktı.
Evladının öldüğünü öğrenen anne Songül Kılıç’ın gözyaşlarına boğularak kötülük geçirdi.

Berat Coşan Göl’ün cenazesi Adana İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinin akabinde yakınları tarafınca alınarak Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi. Görgü şahidi olarak sözüne başvurulan Anıl Songürer, küçük çocuğun suya girdiğini vefatından haberinin olmadığını belirttikten daha sonra hür kaldı.

“ANNENİN ŞİKAYETİ OLAYI ORTAYA ÇIKARDI”

sonrasındasında Anıl Songürer, ailesiyle birlikte Songül Kılıç’a taziye ziyaretinde bulunarak anneye başsağlığı diledi. Fakat anne Kılıç, oğlunun kendisinden habersiz sulama kanalına gitmeyeceğini kanala girmeyeceğini düşünerek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Ofis Amirliği takımları harekete geçti.

Polis geriye dönük güvenlik kamerası incelemeye başladı. Bu ortada polis Göl’ün ‘n son Songürer ile birlikte kanala hakikat gittiğini tespit etti. Polis Songürer’i gözaltına alarak sözüne başvurdu. Songürer evvel inkar etse de sonrasındasında vicdan azabı çekmesi üzerine polise olayı itiraf etti.

“BANA KÜFREDİP BİBERLERİMİ YEDİ”

olaydan yaklaşık 4 ay evvel ailesiyle birlikte 1’inci katta oturan Berat Coşan Göl’ün apartmanına taşındıklarını söyleyen Anıl Songürer, “Annesi ve annesiyle bir arada oturan Berat Coşan Göl ile bir arkadaşlığım yoktur. Berat, taşındığımız günden beri beni gördüğünde küfür ederdi. Olay günü apartmanın bahçesine dikerek yetiştirdiğim biberleri güya kendisi yetiştirmiş üzere kopartarak yedi. Çok sinirlendim ancak kendisine bir şey demedim. Bu esnada kanal kenarına nane toplamaya gidecektim. Kendisine ‘Sende gelecek misin?’ diye sordum. Oda bana ‘Kanala da gireceğiz bu biçimde’ dedi. ondan sonrasında Berat’la kanal kenarına gittik. Berat, üzerini çıkarmadan akan suya girdi. Elleriyle betonu tutuyordu. Başı ve elleri hariç bedeninin tamamı suyun içerisindeydi” dedi.

“ÇIRPINIRKEN ‘ANIL ABİ BENİ KURTAR’ DİYE BAĞIRDI”

Anıl Songürer, şöyleki devam etti:
“Ben suya girmediğim için bana laf attı bende sinirlendim. Berat’ın elleriyle betona tuttuğu yere gidip çömeldim. Her iki elimle Berat’ın ellerine dokunarak betonu bırakmasını sağladım. Berat, bir mühlet suyun üzerinde çırpındı. Çırpınırken ‘Anıl ağabey beni kurtar’ diye bağırdı. Panikledim. Çocuk çırpınarak suya gömüldü. Kortum ve yardım çağırdım. sonrasındasında arama kurtarma çalışmalarına katıldım. Birinci sözümde gerçekte hiç olmayan ‘Kaan’ isminde birisini uydurdum. Berat’ın yüzme bilmediğini biliyordum. Ben yüzme biliyorum lakin kanalda hiç yüzmedim. Berat’ın vefatına sebep olduğum için pişmanlık yaşamaya başladım. Vicdan azabı çektiğim için itirafta bulundum. Berat’ın bana küfretmesi sonlarımı bozuyordu. O günde bana hakaret edince eline dokunup betonu bırakmasını sağladım. Berat’ı öldürmek için davet etmedim. Hakaret etmeseydi yüzüp nane topladıktan daha sonra konuta dönecektik” diye kabahatini itiraf etti. Anıl Songürer, ‘kasten öldürme’ cürmünden tutuklandı.

“BENİM SON NEFESİM HER ŞEYİMDİ”

Acılı Songül Kılıç, “vakadan 4 gün daha sonra kendime geldiğimde içimde bir kuşku oluştu. Karakola gidip şikayetçi oldum. Oğlum bahçede oynarken alıp götürmüş. Demiş ki ‘gel seni sulama kanalına götüreyim ve orada kafanı soğuk suya gömeyim ki kendine gelirsin’. sonrasındasında bunlar meskeni terk edip gittiler. Oğlumu onun öldürdüğü ortaya çıktı. Geçen gün bana karakoldan telefon geldi, oğlumun katili Anıl’mış. Oğlumu suyun içerisine katmış ve ellerini bıraktırmış. Oğlum bağırmış “Anıl abi beni kurtar” diye ancak kurtarmamış. Bir insan hayvana bu kadar merhametliyken bunu bir beşere yapmış. Sözünde demiş ki ‘Berat bana küfür etti onun için ondan gıcık aldım ve onu sulama kanalına gdolayıp bıraktım’. 3 aydır ben aslına bakarsanız ölüyüm. Berat benim boğazımda ki son nefesim, oğlum, her şeyimdi. Ben oğlumu babasız büyütüyordum aslına bakarsanız. Babası oğlumu bırakıp gittiğinde 7 yaşındaydı. Oğlumun mevlidine gelip utanmadan başsağlığı dilediler. Babasıyla gelip başköşede otururdular ondan sonrasında kendisi, annesi ve babası gelip başın sağ olsun dediler. Bana bu dünya da cehennemi yaşattılar, dilerim iki cihanda cehennemi yaşarlar” diyerek gözyaşlarına boğuldu. (İHA)