OGM’den Ormanspor açıklaması!

tesbih

New member
OGM’den Ormanspor açıklaması! Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Ormanspor’un bütçesinin 40 milyon TL olduğu savlarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
OGM, CHP’li Murat Emir’in TBMM gündemine taşıdığı Ormanspor Kulübü’ne 40 milyon TL kaynak aktarıldığı savına ait açıklama yaptı. 40 milyon TL sayısının gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü Ormancılık faaliyetlerinin geniş kitlelere yayılmasını sağlamak ve orman yangınlarının söndürülmesi ile ilgili kamuoyunun bilinçlendirilmesi, çocuk ve gençlerimiz makus alışkanlıklardan uzak tutmak, etraf ve orman sevgisini yaygınlaştırmak gayesiyle kanun gereği biroldukça eğitim ve toplumsal emelli faaliyet yürütmektedir. Başta orman yangınları olmak üzere, sporseverlere orman sevgisi etraf şuuru aşılamak için eğitim ve bilinçlendirici faaliyetlerde kullanılmak üzere, ilgili kanun gereği, yalnızca basketbol değil, farklı spor kısımlarında faaliyet gösteren, Anadolu’nun farklı vilayetlerinde bulunan Orman Spor kulüplerine yardım sağlamaktadır. 2021 yılında bugüne kadar toplam 15 milyon TL yardım yapılmıştır. Bunlardan Ankara’da faaliyet gösteren Ankara Orman ve Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin Erkek ve Bayan Basketbol Muhteşem Ligi’nde faaliyet gösterdiği, transfer edilen oyuncuları kulübün kendi idaresi ve teknik heyetin inisiyatifinde olduğu, Genel Müdürlüğümüzle bir ilgisinin olmadığı, ötürüsıyla bu haberler ile ortaya atılan bilgiler gerçeklikten uzaktır. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılı yatırım programında helikopter alımı projesinde gösterilen 1000 TL ‘İz Ödenek’ muhasebesel bir tabirdir. Projenin hala devam eden bir proje olduğunu göstermek hedeflidir. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılı orman yangınlarıyla gayret kapsamında yangın mevsiminin başlamasıyla çalıştırılmaya başlanan kara ve hava araçları için toplam 1.5 milyar TL bütçe ayrılmış olup, yıl sonuna kadar harcama yapılacaktır” denildi.