Okay Yokuşlu: “Transfer konusunda bana gelen somut bir teklif yok”

tesbih

New member
Okay Yokuşlu: “Transfer konusunda bana gelen somut bir teklif yok” Almanya’da Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına devam eden ulusal kadronun tecrübeli oyuncusu Okay Yokuşlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Okay Yokuşlu’nun açıklamaları şu biçimde:

“TAKIM OLARAK ÇOK MOTİVEYİZ”

“Takım olarak epeyce motiveyiz. Bu turnuvanın ne kadar bedelli olduğunun farkındayız. Hoş bir hazırlık periyodu geçiyoruz. Birinci etabı Antalya’da tamamladık. Bu süreçte, uzun müddet daha sonra birlikte oynama alışkanlığımızı geliştirdik. Antalya’daki kampta eksiklerimizi görüp turnuvaya daha hazır bir biçimde başlamak için çalışmalarımızı sürdürdük.”

“KADRODA YER ALMAYAN ARKADAŞLARIMIZIN DAYANAĞINI ARDIMIZDA HİSSEDİYORUZ”

“Hazırlık maçlarımızı güzeliyle kötüsüyle sonlandırdık. Geride bıraktığımız arkadaşlarımız, ağabeylerimiz oldu. Onlar için üzüldük lakin onların da dayanağını ardımızda hissediyoruz. Şu anda İtalya maçına konsantre olduk.”

“İTALYA MAÇI SIKINTI VE HOŞ BİR MAÇ OLACAK”

“Takım arkadaşlarım ile Galler ve İsviçre maçı hakkında hiç konuşmadık genelde konsantrasyonumuz İtalya maçı üzerinde. İtalya maçı güç ve hoş bir maç olacak hepimiz bunun şuurundayız.”

“TAKIM ARKADAŞLARINIZLA YETERLİ ANLAŞIRSANIZ MUVAFFAKİYET DA GELİR”

“Kampta fazlaca güzel vakit geçiriyoruz. Grupta herkes birbiriyle epeyce eğlenceli vakit geçiriyor. Bu üslup ortamları yakaladığınız vakit muvaffakiyet da gelir. Otelde, yemeklerde herkes birbiriyle güzel vakit geçiriyor lakin alana çıktığımızda işini tam manasıyla yapan bir kadro var”

“ŞENOL HOCAYLA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

“Şenol Hoca kendini kanıtlamış biri, onunla olmaktan hayli memnunuz. Grupta onun yardımıyla epey olumlu bir hava var. Bize aşılamak istediği, kamp halindeyken bir arada olmak ve disiplini kaybetmemek. Hocayla her insanın bağlantısı hayli âlâ.”

“SAHAYA ÇIKTIĞIN VAKİT YAŞIN BİR EHEMMİYETİ KALMIYOR”

“Türkiye’nin turnuvada en genç takıma sahip olması şu açıdan değerli, tahminen de önümüzdeki biroldukca turnuvayı nazaranbilecek oyunculara sahibiz. Saha çıktığımız vakit yaşın bir değeri kalmıyor, değerli olan futbolcunun kendini yeterli bakması. Burak abi, ortamızda yaş olarak en olgun futbolcu ve şu an gösterdiği başarılı performans bunun en hoş örneğidir.”

“İLK MAKSADIMIZ KÜMEDEN ÇIKMAK”

“Gönül ister ki turnuvada sonuna kadar gidelim fakat adımlarımızı sindire sindire, emin olarak atarsak daha uygun olacaktır. Birinci hedefimiz kümeden çıkmak, daha sonrasında ise dört maçta finale gidiyorsunuz. Gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz lakin birinci gaye kümeden çıkmak”

“TRANSFER OLMAMLA İLGİLİ BANA GELEN SOMUT BİR TEKLİF YOK”

“Bana gelen somut bir şey yok lakin transfer konuşmak için yanlışsız yer değil. Yalnız kaldığımda da bunu düşünmemeye çalışıyorum. Planlar yapmak yerine büsbütün buraya konsantre olmak istiyorum. Premier Lig’de kendimi epey keyifli hissettim. Karşılaştığımız rakipler tatmin ediciydi. Geleceğimle alakalı ne olacağını bilmiyorum. Menajerim ilgileniyor”

“PREMİER LİG’DE ÇOK HOŞ BİR ORTAMLA KARŞILAŞTIM”

“LaLiga’da da fazlaca yeterli günlerim geçti. Premier Lig’e gittikten daha sonra hem kulübün yaklaşımı tıpkı vakitte hocanın inancı epeyce kıymetliydi. Çok hoş bir ortamla karşılaştım. Kadro arkadaşlarım birinci günden itibaren çok yeterliydi.”