Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ismine spor salonu açıldı

tesbih

New member
Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ismine spor salonu açıldı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye okçulukta olimpiyat tarihinin birinci altın madalyasını kazandıran Mete Gazoz ismine eğitim aldığı Nişantaşı Üniversitesi’nde spor salonu açıldı.

Açılışta konuşan Gazoz, epeyce keyifli ve gururlu olduğunu söyleyerek, “İsmim ölümsüzleşti. Amacım 3 yıl daha sonra Paris’teki olimpiyatlara tam takım olarak katılarak madalya sayımızı 4’e çıkarmak” dedi.

Nişantaşı Üniversitesi Spor İdaresi Kısmı 2’nci sınıf öğrencisi Mete Gazoz, Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, arkadaşları ve öğretim üyeleri büyük bir coşkuyla karşılandı. Alkış ve konfetilerle okula giriş yapan Gazoz’a çiçek verilerek, hatıra fotoğrafı çekildi. Gazoz, zafer sırasında verdiği selamı yenidenlayarak, Uysal ile spor salonunda ok atışı yaptı.

“ÇOK MEMNUNUM, GÜZEL Kİ ŞAMPİYON OLMUŞUM”

Çok keyifli olduğunu söyleyen olimpiyat şampiyonu Gazoz, “Bu muvaffakiyetin bu biçimde bir vakitte gelmesi birkaç saatliğine bile olsa insanları berbat atmosferden uzaklaştırıp, hoş bir şeye yönlendirerek, başlarını dağıtmak beni şampiyon olmaktan daha epeyce memnun etti. Çok memnunum, yeterli ki şampiyon olmuşum” diye konuştu.

“ÇOK GURURLUYUM”

Son iki olimpiyata bir bayan, bir erkek olarak katıldıklarını anlatan Gazoz, “24 yıl daha sonra birinci kere tam takım 3 erkek 3 bayan atlet olarak 3 yıl daha sonra Paris’te yapılacak olimpiyatlara katılacağız. Paris Olimpiyatları’nda 1 olan madalya sayımızı 4’e çıkarmayı hedefliyoruz. Çok keyifli ve gururluyum. İsmim ölümsüzleşti. Buraya gelip adımı bakılırsanler, ardında ne kadar emek ve efor olduğunu bilecek” sözlerini kullandı.

“METE GAZOZ ORMANI YAPACAĞIZ”