Oyuncu Bekir Aksoy, eşinin yaşadığı istismarı anlattı: Benim de olduğum sahnede taciz edildi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Oyuncu Bekir Aksoy, eşinin yaşadığı istismarı anlattı: Benim de olduğum sahnede taciz edildi TV8 ekranında yayınlanan 2. Sayfa programının bugünkü konuğu başarılı oyuncu Bekir Aksoy oldu. Mehmet Ali Erbil’in Ece Ronay’a attığı bildirilerin ifşa olmasıyla ilgili konuşan Aksoy, eşi Nazife Aksoy’un 2019 yılında yaşadığı tacizi ve yargı sürecini anlattı.

“EŞİM BENİM DE OLDUĞUM OYUNUN SAHNESİNDE TACİZE UĞRADI”

Tıpkı oyunda rol aldığı eşinin perde ardında meslektaşı tarafınca taciz edildiğini söyleyen Bekir Aksoy, yaşananları şu biçimde anlattı: “Tacize yaşayan eşim ve arkadaşı 2,5 sene bunu magazine taşımadılar. Yargı süreci devam etti. Tıpkı oyunda oynarken yaşandı bu süreç. O süreçte birtakım eksiklikler oldu. Kurumlar bu olayları kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar. Bu hadiseden dolayı bir müfettiş araştırması yapıldı ve aksiyonun gerçekleşmiş olabileceğine dair raporlar hazırlandı. Taciz olayından daha sonra eşim isimli tıpta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Her seferinde tıpkı olayı tekrar yine biroldukca bireye anlattılar. Bu süreçte tacize uğrayan insanların yanında olmak lazım. aslına bakarsan beşerler onları yalnızlaştırıyor. Beşerler sesini çıkaramıyor.”

“EŞİM PERDE ARDINDA TACİZE UĞRADIKTAN daha sonra SAHNEYE ÇIKTI”

“Taciz olayı oyun oynanırken perde ardında oldu ve Nazife bu biçimde sahneye çıktı. Karşı tarafın şahitlerinin verdiği sözlerden gerçek ortaya çıkıyor. Olağanda oyunlarda bardağın kırılması bile rapor edilirken bu olay rapor edilmedi. ‘Kimse bana bir şey yapamaz’ mantığı artık kayboldu. Yapılan bir araştırmaya bakılırsa görsel sanatlarda çalışan bayanların yüzde 88’i taciz ve mobingi hayatış. Sanık 2,5 sene ceza aldı. Birileri tıpkı şeyi yaşadıysa çıkıp konuşsunlar.”

NAZİFE AKSOY’UN YAŞADIĞI TACİZ OLAYINDA NE OLDU?

Bekir Aksoy’un kendisini üzere oyuncu eşi Nazife Aksoy, 2,5 yıl evvel İstanbul Kent Tiyatroları’nda oyuncu olan Uğur Arda Aydın’ın tacizine uğradı. Aksoy, yaşadığı taciz hadisesinin akabinde Aydın’dan şikayetçi oldu. Davayı karara bağlayan mahkeme, Uğur Arda Aydın’a, Nazife Aksoy’a karşı “cinsel saldırı” cürmünden 2 yıl 6 ay mahpus cezası verdi.