Paralimpik atletlere coşkulu karşılama

tesbih

New member
Paralimpik atletlere coşkulu karşılama Oyunlarda altın madalya kazanan Abdullah Öztürk ile bronz madalya alan Ali Öztürk, Kübra Korkut ve Nesim Turan’ın da ortalarında bulunduğu atlet, antrenör ve yöneticilerden oluşan kafileyi İstanbul Havalimanı’nda, İstanbul Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu ve yetkililer karşıladı.

Kendilerine dayanak veren herkese teşekkür eden Abdullah Öztürk, şunları kaydetti:

“Arkamızda koca bir takım var. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bize bu süreçte epeyce takviyeleri oldu. Orada bize hayli hoş ortamlar hazırladılar. Düşünün Tokyo’ya Gaziantep baklavası geldi. Sayın Bakanımız baklavayla besledi bizi orada. Sayın Trabzonspor Kulübü Liderimiz Ahmet Ağaoğlu’na, sabahın bu saatinde bizleri onore ettiği için fazlaca teşekkür ediyorum. Trabzonsporlu olmaktan gurur duyuyorum. Ailemi epey seviyorum. Bedensel Engelliler Spor Federasyonumuza fazlaca teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız maçtan daha sonra beni ortada onore etti, o ağır mesaisi içinde. İnanılmaz memnunum. İnşallah Paris’teki 2024 oyunlarından daha sonra bir daha altın madalya ile karşınıza çıkarım. Artık madalyanın tadını çıkarmak istiyorum.”

Ali Öztürk de ağır bir hazırlık periyodunun akabinde Tokyo’ya gittiklerini belirterek, “Pandemi sürecinde rastgele bir turnuvaya gidemedik. Ona karşın kişiselde bronz madalyayı aldım. Daha yeterlisi olabilirdi. Amacımız 2024 Paris’te bu madalyayı gümüş ya da altına çevirmek. Çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzde dünya şampiyonası var. Orada hoş muvaffakiyetler elde edip, 2024’e moralli bir biçimde gitmek istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Kübra Korkut ise Tokyo’dan madalyayla dönmenin memnunluğunu yaşadığını anlatarak, “Açıkçası elde ettiğimiz muvaffakiyetten dolayı fazlaca memnunum. Daha hoşları olabilir doğal ki. Lakin o kürsüde yer almak epeyce büyük bir muvaffakiyet. Çok memnunum. İnşallah 2024’te daha hoş madalya alırız.” formunda görüş belirtti.

Nesim Turan ise yeni tip koronavirüs salgını niçiniyle son iki yılda turnuvalara katılamadıklarını lisana getirerek, “Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Ulusal Ekibi olarak sahiden tarih yazdık. Biri altın ve üçü bronz olmak üzere 4 madalya aldık. Çok daha olabilirdi lakin nasibimizde yokmuş. Çalışmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

AHMET AĞAOĞLU: “ÜLKE OLARAK ONLARA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, bedensel engelli atletlerin göstermiş olduğu gayretin her türlü takdirin üzerinde olduğunu söylemiş oldu.

Abdullah Öztürk ve Ali Öztürk’ün Trabzonspor Kulübünün atletleri olduğunu belirten Ağaoğlu, “Şu ana kadar olimpiyat ve paralimpikte Tokyo 2020’de alınan üç altın madalyanın ikisi Trabzonspor Kulübünün atletlerinden geldi. Bu bizi hayli memnun ediyor. Alışılmış kelam konusu olimpiyat ve memleketler arası karşılaşmalar olunca o madalyalar artık kulübün değil, ülkenin madalyası. Abdullah, Ali, Kübra ve Nesim kardeşlerimi tebrik ediyorum. Trabzonlu sportmenlerin olimpiyat ve paralimpikte gösterdiği muvaffakiyet, küçümsenecek bir muvaffakiyet değil.” diye konuştu.

Türkiye Ulusal Paralimpik Komitesinde yaklaşık 13-14 yıldır idare konseyi üyesi olduğunu ve geçen iki devirde de lider yardımcısı olarak bakılırsav aldığını aktaran Ağaoğlu, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“Paralimpikin benim gönlümdeki yeri fazlaca farklı. Bedensel engelli atletlerimizin göstermiş oldukları gayret, vermiş oldukları emek her türlü takdirin üzerindedir. Çok farklı kıymetlendirilmesi gereken bir muvaffakiyet kıssasıdır. Kardeşlerimiz de bunları madalyayla taçlandırdıkları için onlarla gurur duyuyoruz, onlara teşekkür ediyoruz. Ülke olarak onlara şükran borçluyuz. Zira farklı bir gayretin sembolü ve idolü oldular. Bana bakılırsa bu muvaffakiyetin kıssası yazıldığı vakit, pek çoğumuza ders olacak sonuçlar çıkacak.”